PKK'nın katlettiği Elif'le ilgili tepki çeken tweet

Daha önce sırtını YPG'ye dayadığını itiraf eden HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, PKK'nın katlettiği 9 yaşındaki Elif Şimşek'le ilgili tepki çeken bir paylaşım yaptı.

PKK'nın katlettiği Elif'le ilgili tepki çeken tweet

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde, teröristlerin zırhlı polis aracına attığı roketle hayatını kaybeden 9 yaşındaki Elif Şimşek'le ilgili tepki çeken bir paylaşım yaptı.

Yüksekdağ PKK'nın katlettiği Elif'i güvenlik güçleri katletmiş gibi gösterdi. Yüksekdağ paylaşımında, "Katillerin ve yalancıların karşısında 8 yaşında çocuk gibi temiz,elif gibi dimdik olacağız.Bismil'de saray-Akp terörüne son." ifadelerini kullandı.

İşte Yüksekdağ'ın büyük tepki çeken o tweet'i:

EVİN ORTASINA İSABET ETTİ

Dün meydana gelen olayla ilgili Valilikten yapılan açıklamaya göre, ilçede yolu ulaşıma kapatmak isteyen terör örgütü PKK mensuplarına müdahale amacıyla bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Güvenlik güçlerini taşıyan zırhlı araca teröristlerce atılan roketatarın Dumlupınar Mahallesi Memozin Bulvarı'ndaki 3 katlı bir evin orta katına isabet etti. Evde bulunan 9 yaşındaki Elif Şimşek hayatını kaybetti. Aynı aileden Pelda, Avaşin, Bedia, Ahmet ve Mehmet Şimşek yaralandı. Öte yandan Sur ilçesinde dün bir grup YDG-H'li ile polis arasında çatışma çıktı. Çatışmada, 2 terörist öldürüldü.

BİZE ULAŞIN