Şehit ailelerinden Hürriyet yazarına ilk tepki

Şehit ailelerinin 100 bin lira fazladan almak için “diğer çocuğum da devlete feda olsun” şeklinde açıklamalar yaptığını yazan Hürriyet Gazetesi yazarı Selahattin Duman’a tepkiler sürüyor. Üyeleri emekli subay ve astsubaylardan oluşan Adaleti Savunanlar Derneği (ASDER) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Hacımustafaoğulları "Şehitlik mertebesini maddi değer ile ölçmeye çalışmak nasipsizliktir. Daha da ötesi şerefsizliktir." dedi.

Şehit ailelerinden Hürriyet yazarına ilk tepki

Hürriyet yazarı Selahattin Duman'ın şehit aileleri için yazdığı skandal yazıya tepkiler devam ediyor. Yazısında "Bir çocuğum daha olsaydı veya bir çocuğum daha ölseydi. Bir ile iki çocuk arasında ne fark var diyeceksiniz? Cevap vereyim 100 bin lira. O baba ölen çocuğu için 100 bin lira aldı. İki çocuk kaybetse 200 bin lira alacaktı.

SELAHATTİN DUMAN'IN YAZISI ŞEREFSİZLİKTİR

O 100 bin lira, ölmemiş çocuğu da "iktidara adamanın" kazancıdır ve o kendine "baba" diyen adam için görülmemiş bir paradır." diye yazan ve şehit ailelerine aleni olarak hakaret eden Duman'a bir tepki de üyeleri emekli subay ve astsubaylardan oluşan Adaleti Savunanlar Derneği (ASDER)'nden geldi. Sabah.com.tr'ye özel açıklamalar yapan ASDER Genel Başkan Yardımcısı ve emekli albay Mustafa Hacımustafaoğulları, şehitliğin bu milletin gönlünde apayrı bir yeri olan uhrevi bir makam olduğunu ve bu uhrevi bir değeri de her şeye maddiyatla bakan gözlerin değerlendirip anlayamayacağını kaydetti. Hacımustafaoğulları, "Şehitlik mertebesini maddi değer ile ölçmeye çalışmak ise ayrı bir nasipsizliktir. Daha da ötesi şerefsizliktir. Selahattin Duman'ın "Şehit ailelerinin 100 bin lira fazladan almak için 'diğer çocuğum da devlete feda olsun' diyor şeklindeki yaklaşımı kabul edilemez." dedi.

BU MİLLET BİR DEĞİL BİN EVLADINI FEDA EDER

"Şehitlik, vatan, namus, bayrak gibi milli değerlerimiz bu milletin gönlündedir. Ve birileri bu değerlerin hala milletin gönlünde diri olmasından rahatsızlar. Bunu hazmedemiyorlar. Bu değerleri nasıl yok ederiz ve bu mayaları nasıl eritiz diye bir gayret içindeler." diyen Hacımustafaoğulları, bu ülkenin bu coğrayada hala kadim bir millet olmasının nedeninin bu değerlerden vazgeçmemesine bağlı olduğunu ifade ederek "Birkaç nasipsiz hariç, bu milletin büyük çoğunluğu,değil bir evladını bin evladı da olsa bu mukaddes değerler için feda eder." diye konuştu.

BU BİR PROJE YAZISIDIR

Emekli albay Hacımustafaoğulları şöyle devam etti: "Hürriyet Gazetesi'nin logosunun yanındaki 'Türkiye Türklerindir' ibaresinin ne amaca hizmet ettiği malum. Selahattin Duman kanaatimce ısmarlama bir yazı yazmıştır. Ben bu yazıyı belli bir projenin parçası olarak görürüm. Bir amaca hizmet ediyor. Türkiye üzerinde oynanan oyunun bir tezahürüdür."

KAYNAK: SABAH.COM.TR

Bu sözler çok tepki aldı!

BİZE ULAŞIN