Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 11. muhtarlar buluşmasında konuştu. Erdoğan, HDP'lilerin "bizim bayrakla sorunumuz yok" ifadelerine ilişkin, "Hamburg'daki toplantıda Trinidad'ın bayrağı asılı ama orada Türk bayrağı yok, Japonya'nın bayrağı asılı ama Türk bayrağı yok. Hani sizin bayrakla sorununuz yoktu. Kimi aldatıyorsunuz? Sizin milletle de bayrakla da vatanla da devletle de sorununuz var." dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar
  1. Haberler
  2. Gündem
Salı 29.09.2015 13:20 ABONE OL
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birkaç tane Türk bayrağı sallamakla bu milleti aldatamayacaksınız. 7 Haziran'da bunu başardınız ama 1 Kasım'da inanıyorum ki milletim buna prim vermeyecek" dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Adıyaman, Erzincan, Kilis, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Trabzon, Kütahya, Kahramanmaraş, Karaman, Bursa, Hatay ve Sivas'tan gelen muhtarlarla gerçekleştirilen "11'inci Muhtarlar Buluşması"nda, muhtarların geçmiş Kurban Bayramını tebrik ederek, Türkiye'deki muhtarların tamamıyla bir araya gelmeyi sürdüreceklerini belirtti.

Demokrasi ve hak mücadelesiyle silahın, bombanın, tehdidin, acının, kanın yan yana olamayacağının görüldüğünü ifade eden Erdoğan, "Türkiye, kendisine uzanan her dost elini samimiyetle kavrayacak özgüvene sahip bir ülkedir. Ama bu devletin kendisine silah doğrultanları, ülke içinde paralel yapılar kurmaya çalışanları da cüretlerine pişman edecek güce sahip olduğunu herkes çok iyi bilmelidir."

"MÜHİMMAT DEPOLARI TEMİZLENİYOR"

Terörle mücadele kapsamında operasyonlar düzenlendiğini hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Taziye evleri adı altında depoları var, mühimmat depoları var ve o mühimmat depolarını da biz aynen onları da yerleyeksan ediyoruz. Oralar bir taraftan bombalanıyor, bir taraftan oralar da temizleniyor. Çünkü buralarda esnafımızı oraya çağırıp orada onları haraca bağlayan, onlardan tehditle paraların alındığı herhalde birçoğunuzun malumudur. Biz buna fırsat veremeyiz, buna göz yumamayız. Şu anda bunlar bir süre böyle belki devam edecekler ama biliniz ki bunlar son çırpınışlardır. İnşallah bunun da sonuna kadar giderek hesabını milletimiz adına sormaya devam edeceğiz. Şehitlerimiz adına sormaya devam edeceğiz."

"TERÖR ÖRGÜTÜ KÜRT KARDEŞLERİMİZİN DE DÜŞMANIDIR"

Terör örgütünün, insanları birbirine düşman etme çabasında olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Terör örgütü ayrımcılığın ta kendisini yapmak suretiyle Türk'ü Kürt'e, Kürt'ü Türk'e düşman etmenin gayreti içerisinde. Biz ise kardeş etmenin gayreti içerisindeyiz, farkımız bu" diye konuştu.

İnsanlara hizmet götürülmesinin engellenmek istendiğine dikkati çeken Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ambulansları, itfaiye araçlarını, camileri, okulları, iş yerlerini, evleri kurşunlayan, yakan, tahrip eden bir örgütün, o bölge için, o bölgenin insanı için mücadele ediyor olabilmesi mümkün müdür? Terör örgütü sadece insanlığın, sadece ülkenin değil aynı zamanda milletimizin tüm fertleriyle birlikte Kürt kardeşlerimizin de düşmanıdır. Terör örgütü, kendilerini nasıl gösterirlerse göstersinler yerli değildir, bu ülkenin ve bu milletin bir parçası asla değildir. Hangi adla, hangi kisveyle olursa olsun ülkemizin kazanımlarına saldıranlar, birliğine, bütünlüğüne kastedenler bu vatana ait değildir, isterse parlamentonun içinde olsun."