Terör kampları füzelerle yok edildi

F-16'lar, terör örgütünün 6 kampını 2 ayrı koldan vurdu. Dünkü operasyonlarda 11 terörist öldürüldü. Bitlis'teki hain pusuda ise 5 asker yaralandı

Terör kampları füzelerle yok edildi
  1. Haberler
  2. Gündem
Salı 29.09.2015 ABONE OL
Terör örgütünün kuzey Irak'taki Hakurk, Avaşin, Basyan, Hınere kamplarıyla Çukurca'nın karşısında yer alan Zap ve Metina kampları iki koldan bombalandı. Diyarbakır 8'inci Ana Jet Üssü'nden kalkan jetler, 6 kampta daha önceden belirlenen uçaksavar bataryaları, ağır makineli mevzileri ile lojistik depolarını lazer güdümlü füzelerle vurdu. Örgütün ağır kayıplar verdiği belirtildi.
* 11 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ: TSK, Şırnak Beytüşşebap'ta 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Aynı bölgede 26 Eylül'de de 15 teröristin ölü olarak ele geçirildiği belirtilen açıklamada ele geçirilen toplam terörist sayısının 22'ye ulaştığı belirtildi. Dünkü operasyonlarda da Diyarbakır Sur'da 2, Hakkâri'de 1, Siirt Kurtalan'da 1 PKK'lı terörist öldürüldü, 1 terörist yaralı olarak yakalandı. Diyarbakır'ın Hani ve Lice ilçelerinde 13 mahalleye giriş ve çıkışlar yasaklandı. Bitlis Tatvan'da Saray mahallesindeki orduevi yakınında bombalı saldırı gerçekleştirildi. Rögar kapağına yerleştirilen bomba askeri aracın geçişi sırasında patlatıldı. Saldırıda 5 asker hafif yaralandı. Şırnak Silopi'de 172. Zırhlı Tugay'a uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıda da 2 asker yaralandı. Bölgede operasyonlar sürüyor.

Hüseyin KAÇAR-Ahmet KAVAK-Fuat TAPAN-Nasrettin GÜNEŞ-Sinan AYDIN

BUGÜN NELER OLDU