25 terörist öldürüldü

Türk jetlerinin imha ettiği PKK'nın K. Irak'taki ihanet yuvalarında 19 terörist öldürüldü. Çukurca'daki operasyonlarda ise güvenlik güçlerine saldıran 6 PKK'lı etkisiz hale getirildi

25 terörist öldürüldü
KUZEY IRAK'TAKİ PKK KAMPLARI BOMBALANDI

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'taki terör kamplarına temmuz ayından bu yana üst üste düzenlediği hava harekatları PKK'ya darbe üstüne darbe indiriyor. Son 30 yılın en etkili operasyonlarında Metina, Basyan, Zap, Gara, Avaşin ve Kandil'deki ihanet depoları 2 binden fazla teröriste mezar olurken, PKK'nın kayıpları her geçen gün artıyor. Genelkurmay Başkanlığı, Türk savaş uçaklarının 25 Eylül'de Kuzey Irak'taki Gara Bölgesi'nde düzenlediği hava operasyonunda 19 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Açıklamada Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsal kesiminde ise 6 PKK'lı teröristin ölü ele geçirildiği bildirildi. Diğer taraftan Hakkari Valiliği, 27 Eylül'de güvenlik güçlerine saldıran 2 teröristten birinin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesindeki saldırılarda da, polise atmak istediği El Yapımı Patlayıcı (EYP) elinde patlayan 1 terörist ise ağır yaralandı.

TERÖRİST MEZARINA ÇİÇEK

Teröristler, Şırnak'ın İdil ilçesinde ilçe jandarma komutanlığına saldırdı. Hakkâri'de de 1 terörist teslim oldu. Bu arada 9 Eylül'de meydana gelen olaylarda yaralanan ve tedavi gördüğü Batman'da önceki gece ölen 16 yaşındaki Bilal Meygil, dün Silvan'da toprağa verildi. HDP ve DBP'li yöneticilerin de katıldığı törende, yüzleri kapalı PKK'lıların havaya ateş açması dikkat çekti. Şırnak'ın Beytüşşebap bölgesindeki çatışmada ölü ele geçirilen PKK'lı Özgür Akınel'in cenazesi de Muş'un Malazgirt ilçesinde toprağa verildi. Cenaze törenine katılan HDP Muş Milletvekili Burcu Çelik Özkan yaptığı konuşmada, "Bu mücadele sonuna kadar sürecek" dedi ve teröristin mezarına çiçekler attı.

KDP'YE SIĞINDILAR
Türk jetlerinin hemen her gün bombaladığı Kandil'deki kamplardan kaçan teröristler daha iç bölgelerdeki "güvenli bölgelere" çekildi. İstihbarat raporlarına göre Kandil'deki 250 PKK'lı yönetici, Kuzey Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin kontrolündeki bölgelere kaçtı. Kürdistan Demokratik Partisi'nin (KDP) kontrolündeki köy ve mezralarda sivil yerleşim alanlarına dağıldı. Özellikle sınıra yakın kampları tamamen yerle bir olan örgütün mühimmat, silah depoları ve gizli sığınakları imha edilirken çok sayıda kayıp verdi.

'GERİ DÖNÜN' ÇAĞRISI

Terör örgütü aldığı ağır darbeler sonrası kırsala da "destek" çağrısı yaptı. Güvenlik birimlerinin telsiz kestirmelerinden elde ettiği istihbarat raporlarına göre Karadeniz kırsalına yayılan 50 kişilik PKK'lı terörist, alınan çağrı sonrası geri dönmeye başladı. Tunceli-Erzincan ve Kastamonu kırsalında saklanan teröristler Kandil'den gelen talimat doğrultusunda bölgeyi terk ediyor.

BİZE ULAŞIN