Altan Tan'ın, CNN Türk'te PKK'yı aklamak için söylediği yalan şaşkına çevirdi

Ahmet Hakan'ın CNN Türk'teki programına katılan HDP'li vekil Altan Tan, yakın zamanda PKK'nın okullara saldırmadığını iddia ederek göz göre göre canlı yayında yalan söyledi. İşte PKK'nın saldırdığı okullardan birkaç örnek...

Altan Tan'ın, CNN Türk'te PKK'yı aklamak için söylediği yalan şaşkına çevirdi

HDP'li vekil Altan Tan CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın programında PKK'yı aklayabilmek için akıl almaz yalanlara başvurdu.

Tan, "bölgede benim bildiğim kadarıyla yakın zamanda yakılan, yıkılan, bombalanan bir okul yok" ifadelerini kullanarak ekran başındakileri şaşkına çevirdi.

Ancak günlerdir bölgeden yakılan, kurşunlanan ve bomba düzeneği bulunan okul haberleri gelmeye devam ediyor.

PKK, okullar açılmadan önce Kürt halkını "okulları boykot"a çağırmış, halk ise bu çağrıya itibar etmemişti. Halktan aradığı desteği bulamayan PKK bu kez okullara yönelik saldırılara başlamıştı.

DİYARBAKIR'DA OKULUN PENCERESİNE BOMBA KOYDULAR

Dün, Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesindeki 100. Yıl İlkokulu'ndaki bir pencerede teröristlerce yerleştirilen bomba bulundu. Bomba polisin dikkati sayesinde son anda fark edildi, okul tahliye edildi. Bomba ise fünyeyle patlattı.

VAN'DA LİSEYE SES BOMBASI ATTILAR, KURŞUN YAĞDIRDILAR

PKK, Kürt halkına yaptığı "okulları boykot edin" çağrısına cevap alamayınca önceki gün de Van'ın Tuşba ilçesindeki Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi'ne ses bombası atarak, pompalı tüfekle ateş açtı. Açılan ateşte okulun camları kırıldı, kapıda hasar oluştu.

Yapılan incelemede okula 22 merminin isabet ettiği belirlendi.

İLKOKULA İKİ KEZ SALDIRDILAR, OKUL KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Teröristler yine Van'da, İpekyolu ilçesinde okulların açılmasından kısa bir süre önce Vali Ali Cevdetbey İlkokulu'na iki kez molotofkokteylli saldırıda bulundu. Saldırıda okulun bir bölümü kullanılamaz hale geldi. Bu okul, yeni eğitim öğretim sezonu açılmasına rağmen eğitime başlayamadı.

Kaynak: Star

BİZE ULAŞIN