Bunlar terör örgütünün son çırpınışları

ERDOĞAN MUHTARLARLA BULUŞTU: Ambulansları, okulları kurşunlayan bir örgütün, bölge insanı için mücadele etmesi mümkün mü? Taziye evleri adı altında mühimmat depoları var. Ama biz onları da yerleyeksan ediyoruz

Bunlar terör örgütünün son çırpınışları
  1. Haberler
  2. Gündem
Çarşamba 30.09.2015 ABONE OL
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarlarla buluştu, terörle mücadele konusunda net mesajlar verdi. "Konu, ülkenin ve milletin beka mücadelesidir. 78 milyonun hep birlikte, diğer tüm farklılıkları bir kenara bırakarak, yekvücut olabilmesi gerekiyor. Aksi takdirde bize bu ülkeyi dar ederler" diyen Erdoğan şu mesajları verdi:
MÜCADELEYE DEVAM: Hiçbir kutsalları olmayan, Müslümanların kutsallarına da saygıları bulunmayan bu teröristlerle mücadeleyi sonuna kadar sürdürmekte kararlıyız. Bu gece de sınır ötesinde operasyonlarımız oldu, 30'un üzerinde terörist öldürüldü. Burada durmayacağız, aynen devam edeceğiz. Bunların yurt içindeki sözde şehitlikleri varmış ya buralara koydukları o 'taziye evi' adı altında mühimmat depoları var. O mühimmat depolarını da yerleyeksan ediyoruz. Şu anda bunlar bir süre böyle belki devam edecek, ama biliniz ki bunlar son çırpınışlardır.
TÜRKİYE PİŞMAN EDER: Umudunu terör örgütüne bağlamış olanların da hayal kırıklığı yaşadıklarını biliyoruz. Türkiye, kendisine uzanan her dost elini samimiyetle kavrayacak özgüvene, kendisine silah doğrultanları, ülke içinde paralel yapılar kurmaya çalışanları da pişman edecek güce sahiptir.
ÖRGÜT KÜRTLERİN DE DÜŞMANI: Dün gördünüz, roket bir zırhlı aracı sıyırıyor bir eve isabet ediyor ve o evde de 9 yaşındaki bir yavru maalesef şehit oluyor, aile yaralanıyor. Şimdi bunun bedelini biz bunlara ödetmek durumundayız. Terör örgütü sadece insanlığın, ülkenin değil aynı zamanda tüm fertleriyle birlikte Kürt kardeşlerimizin de düşmanı.
KÜRTLER MİLLİDİR: İstanbul'daki mitingde "yerli ve milli olmanın" üzerinde durdum. Bölgede ve ülkemizin dört bir yanında yaşayan her vatandaşım gibi Kürt kardeşlerim de Zaza kardeşlerim de yerlidir, millidir, bu ülkenin öz evladıdır.

HEM BAYRAKLA HEM DE MİLLETLE DERDİNİZ VAR: Terör örgütü kendilerini nasıl gösterirlerse göstersinler yerli değildir. Bu ülkenin ve milletin bir parçası asla değildir. Hangi adla, hangi kisveyle olursa olsun, ülkemizin kazanımlarına saldıranlar, bu vatana ait değildir, isterse parlamentonun içinde olsun. Hamburg'da toplantı yapıyorlar. Hamburg'daki toplantıda Trinidad'ın bayrağı asılı ama orada Türk bayrağı yok, Japonya'nın bayrağı asılı ama Türk bayrağı yok. Hani sizin bayrakla sorununuz yoktu? Sizin milletle de bayrakla da, vatanla da, devletle de sorununuz var.

O PATRONLAR YERLİ DEĞİL: Eylemleri ve söylemleri ile terör örgütüne sütre olanlar, canileri gizlemeye, aklamaya çalışanlar, taşıdıkları kimlik ne olursa olsun yerli de, milli de olamazlar. Aynı şekilde terör örgütüne dolaylı ve doğrudan destek veren yayın organlarının sahipleri de bu tavırlarıyla yerli olmadıklarını gösteriyorlar. İstanbul'un en mutena köşelerinde yaşıyor olmak, holdinglerin, kıymetli mülklerin sahipleri olmak, yerli ve milli dairesinde bulunmanızı sağlamaz. Son vatanımız Anadolu ve Trakya'nın, son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin istiklali ve istikbali için çalışanlar, kalbini ve imkânlarını bunun için teksif edenler yerlidir, millidir.
BEKA MÜCADELESİ: Eğer mesele siyasi rekabetse, bundan asla kaçmadım, kaçmam. Ömrümün 40 yılı bu mücadeleyle geçti. Ama burada sözü edilen, ülkenin ve milletin bekasıdr. 78 milyonun hep birlikte, tüm farklılıkları bir kenara bırakıp yekvücut olabilmesi gerekiyor. Aksi takdirde inanın bana, bize bu ülkeyi dar ederler.

'İKİNCİ BAYRAK TANIMIYORUZ BU MİLLETİ ALDATAMAZSINIZ'

7 HAZİRAN'DA ALDATTINIZ: İkinci bir bayrak tanımıyoruz. Dedim ya adamların afedersiniz o teröristlerin cesetlerine sardıkları paçavra belli. O işte özlemini duydukları kendilerine ait bayraklarıdır. Bir de diyor ki "Bizim bayrakla sorunumuz yok." Birkaç tane Türk bayrağı sallamakla bu milleti aldatamayacaksınız.
YERİNE GETİREMEZSEM VEBALİM BÜYÜK OLUR: Ülkenin cumhurbaşkanı olarak en baştaki görevim Türkiye'ye sahip çıkma mücadelesi vermek. Ben bu görevi layıkıyla yerine getirmezsem Sarıkamış'ta şehit olan dedemin ve tüm şehitlerimizin ruhlarını muazzep etmiş oluruz. Beni dünyaya getiren, büyüten, memlekete ve millete hizmet yoluna sevk eden babamın annemin, tüm ecdadımın üzerindeki haklarına halel getirmiş olurum. Görevimi hakkıyla yapmazsam, kendi evlatlarım başta olmak üzere yeni nesillere karşı görevimi yerine getirmemiş olurum. Böyle bir vebali asla göze alamam.

ANLADIKLARI DİLDEN KONUŞURUZ

Ne zaman ki milletim bana 'Tamam' der, o vakit bu bayrağı yine milletimin takdir ettiği kişiye, ekibe teslim eder kenara çekilirim. O zamana kadar hiç kimse kusura bakmasın susmayacağım, çalışacağım, mücadele edeceğim. 'Cumhurbaşkanı hiçbir şeye karışmasın' demek 'Görevini yapmasın' demektir." Madem ki terör örgütü demokrasi ve hukukun çizgisine gelmek istemiyor, öyleyse ona anladığı dilden konuşacak gücümüz de kararlılığımız da vardır. Terör örgütünün sınırlarımız dışındaki unsurlarına karşı çok daha etkili darbeler indiriyoruz. Çünkü oralarda sivil halk olmadığı için hareket alanımız da geniş. Ülke içinde ise sivilleri kendisine kalkan yapan, mahalle içlerinde eylemlere girişen örgüt mensuplarına karşı daha dikkatli yaklaşmak durumundayız. Herhangi bir masum vatandaşımızın, güvenlik görevlilerimizin canını, sayısı ne olursa olsun teröristin etkisiz hale getirilmesine değişmeyiz.

ERDOĞAN'IN ACI GÜNÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın amcası Aziz Gülbaran dün vefat etti. Vefat haberi üzerine Erdoğan çifti saat 22.30'da Ankara'dan İstanbul'a gelerek Gülbaran'ın Esenyurt'taki konutuna taziye ziyaretinde bulundu.

BUGÜN NELER OLDU