Gedikli: 'Türk bankaları ABD ve Avrupa bankalarından daha sağlam'

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. Bülent Gedikli kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'in Türkiye raporu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Türk bankalarının sapa sağlam olduğunun artık kabul edilmesi gerektiğini belirterek "Türk bankaları, AAA notu verdiğiniz tüm ABD'li ve Avrupalı bankalardan daha sağlamlar" ifadelerini kullandı.

Gedikli: 'Türk bankaları ABD ve Avrupa bankalarından daha sağlam'

Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada yegane üretim yapabilen ülke konumunda olduğunu kaydeden Gedikli, "Amaçları, Türkiye'nin güçlenmesi ve yeni sivil anayasa yapmasını engelleyerek başkanlık sistemine geçmemize engel olmaktır.

"TÜRKİYE HER ŞEYE RAĞMEN BÜYÜMEYE DEVAM EDECEKTİR"

Başta Ermeni soykırımı yalanının gündeme getirilmesi, Gezi olaylarının yıldönümünde CHP'nin ayaklanma çağrısı yapması, YPG'yi barış savaşçısı gibi göstermeye çalışmaları, hepsinin amacı Türkiye'nin istikrarlı, kalkınmacı hamlelerini yapmasına engel olmaktır. FETÖ'den para alan lobilerin de amacı aynıdır. Terörle mücadele eden, bazı devletlerin desteklediği terör ittifakları ile mücadelesini kararlılıkla sürdüren Türkiye, tüm bunlara rağmen büyümeye, üretmeye, gelişmeye ve kalkınmaya devam edecektir" açıklamasında bulundu.

BÜLENT GEDİKLİ: "BAŞKANLIK SİSTEMİ TÜRKİYE'YE ÇAĞ ATLATACAK"

GEDİKLİ: KİMSE TÜRKİYE'Yİ DURDURAMAYACAK

BİZE ULAŞIN