Kılıçdaroğlu’na ‘başbakanlık’ göndermesi!

Başbakan Binali Yıldırım, başbakanlığını İzmirlilere borçlu olduğunu belirterek, “İzmir beni belediye başkanı seçmedi. Demek ki uzağı görüyorlar İzmirliler. Bir teşekkürüm daha var. Ana muhalefet partisi lideri, ‘İzmir başbakan çıkaracak’ dedi. Onu da mahcup etmedi. Onun için de teşekkür ederim” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’na ‘başbakanlık’ göndermesi!

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, İzmir temaslarını sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi. Buluşmaya Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, milletvekilleri ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

Siyaset kurumunun STK ile irtibatını kesmesinin toplumla irtibatını kesmesi olacağına dikkat çeken Başbakan Binali Yıldırım, STK'ların demokrasinin olmazsa olmazı olduğunu ve AK Parti olarak sivil toplum kuruluşlarıyla sürekli yakın olduklarını söyledi.

"BENİ BELEDİYE BAŞKANI SEÇMEDİLER, DEMEK Kİ UZAĞI GÖRÜYORLAR"

Başbakanlık görevini İzmir'e borçlu olduğunu ifade eden Yıldırım, "İzmir beni belediye başkanı seçmedi. Demek ki uzağı görüyorlar İzmirliler. Bir teşekkürüm daha var. Ana muhalefet partisi lideri; 'İzmir başbakan çıkaracak' dedi Onu da mahcup etmedi. Onun için de teşekkür ederim. Şehrime karşı sorumluluğum arttı bunun farkındayım. Ama bugüne kadar var gücümüzle çalıştık. Bundan sonrasında da daha fazlasını yapacağımızdan zerre kadar şüpheniz olmasın. Bizim için sıfatlar geçicidir, İzmir'e ve Türkiye'ye hizmet etmek kalıcıdır" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım İzmir'de konuştu

BİZE ULAŞIN