PKK'dan jandarma binasına saldırı

PKK'dan jandarma binasına saldırı

Tunceli'nin Pülümür ilçesindeki jandarma asayiş bölüğüne teröristlerce uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu bir asker yaralandı, kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyon başlatıldı.

  • İHA
  • Gündem
  • Çarşamba 01.06.2016 19:56

Alınan bilgiye göre, Pülümür ilçesindeki jandarma asayiş bölüğüne teröristlerce uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle teröristler ormanlık alana kaçtı. Teröristlerin açtığı ilk ateşte bir asker yaralandı.

Yaralı asker, olay yerinde yapılan müdahalenin ardından helikopterle Erzincan Asker Hastanesine sevk edildi.

Kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, Pülümür İlçe Jandarma Asayiş Bölük Komutanlığına bugün saat 15.20 sıralarında 4-5 kişilik bölücü terör örgütü mensubu tarafından taciz ateşi açıldığı bildirildi.

Açılan ateşe güvenlik güçlerinin anında karşılık verdiği belirtilerek, "Çatışma esnasında 1 kahraman askerimiz yaralanmıştır. Bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi için bölgede operasyon başlatılmıştır. Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla çalışmalarına aralıksız devam etmektedir." ifadesine yer verildi.

TERÖRİSTLERCE YOLA TUZAKLANAN PATLAYICININ İNFİLAK ETMESİ SONUCU BİR ASKER YARALANDI

Tunceli'de karayoluna döşenen patlayıcının teröristlerce infilak ettirilmesi sonucu bir asker yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Tunceli-Pülümür karayolunda arama tarama faaliyeti yürüten askeri birliğin geçişi sırasında daha önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcı teröristlerce infilak ettirildi. Saldırıda bir asker yaralandı.

Yaralı asker, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından helikopterle Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Patlamanın ardından kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için hava destekli operasyon başlatıldı.

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, Pülümür Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı önünde bulunan yol arama ve kontrol noktasında terörist gurupla sıcak temas sağlandığı, silahlı saldırıya anında karşılık verilmesi üzerine kısa süreli çatışma yaşandığı belirtildi.

Bölgedeki teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla operasyon başlatıldığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Operasyona çıkan birliklere terör örgütü mensupları tarafından el yapımı patlayıcı ile saldırıda bulunulmuştur. Patlama sonucunda kahraman 1 personelimiz hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Bölgede operasyon genişletilerek devam etmektedir. Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızında desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla çalışmalarına aralıksız devam etmektedir."

BİZE ULAŞIN