Özkök Çapulcularla Muhammed Ali'yi bir tuttu

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök yeni bir skandala imza attı. Dün hayatını kaybeden boksun efsane ismi Muhammed Ali'yi, darbe yapmaya çalışan, ortalığı savaş alanına çeviren, devletin malına zarar veren, molotof kokteylilerle sokakları yakan gezicilerle bir tuttu!

Özkök Çapulcularla Muhammed Ali'yi bir tuttu

Ertuğrul Özkök bugükü köşesinde dün hayatını kaybeden boksun efsane ismi Muhammed Ali için Gezi çocuğu yakıştırması yaptı

İŞTE O SKANDAL YAZI:

Amerikalı müslüman boksör Muhammed Ali ilginç bir karakterdi. Daima ezilenlerin yanında olur, haksızlıklar karşısında mücadele ederdi.

Amerika'nın, dünyanın bir ucundaki Vietnam'da savaşa girmesine karşı çıkmış ve bu yüzden ülkenin bir bölümü tarafından 'vatan haini' olarak ilan edilmiş, unvanları elinden alınmıştı ancak dünyadaki popülerliği de bir o kadar artmıştı.

ÖZKÖK MUHAMMED ALİ'Yİ GEZİCİ YAPTI

Muhammed Ali'nin haksızlıklara karşı olması, Ertuğrul Özkök'e göre onu Gezi eylemcisi yapmaya yetiyor(!) Özkök bugünkü yazısında Gezi eylemleri başladığında aklına gelen ilk kişinin Muhammed Ali olduğunu belirttiği yazısında şunları söyledi:

MUHAMMED ALİ'NİN SON HALİ

VİETNAM SAVAŞI'NA KARŞI ÇIKMASINI HATIRLATTI

Daha 25 yaşında. Boks hayatının zirvesindeyken. Her şeyini kaybetme pahasına söylediği şu sözdü beni mahveden: "Benim Vietkonglu bir insanla hiçbir meselem yok"..

Bu cümle ağzından çıkmıştı ve Vietnam'a asker olarak gidip savaşmayı reddetmişti. Bütün unvanları elinden alınmıştı. Tam 3,5 yıl ringlerden uzak kalmıştı.

"MUHAMMED ALİ İLK GEZİ ÇOCUĞUYDU"

Ben Muhammed Ali'yi niye çok sevdim biliyor musunuz.. O benim gözümde ilk Gezi çocuğuydu.. Bundan 3 yıl önce, bir 30 Mayıs gecesi, İstanbul sarsılırken, aklıma gelen ilk çocuktu o..

MUHAMMED ALİ'NİN UNUTULMAZ SÖZLERİ

BİZE ULAŞIN