İstanbul’da suçlu yakalama rekoru

İstanbul polisi Mayıs ayında rekor sayıda suçlu yakaladı. Eylül 2015’ten bu yana düzenlenen ve aralarında Yeditepe Huzur Operasyonu’nun da bulunduğu operasyonlar çerçevesinde Mayıs ayı içerisinde 1 milyon 200 bin GBT sorgulaması yapılırken yaklaşık 6 bin de suçlu yakalandı.

İstanbul’da suçlu yakalama rekoru

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın göreve başladığı Eylül 2015'ten itibaren düzenli olarak yapılan operasyonlar çerçevesinde İstanbul'da Mayıs ayında suçlu yakalama sayısında rekor kırıldı.

6 BİN SUÇLU YAKALANDI

Emniyetin tespit ettiği verilere göre, geçtiğimiz Mayıs ayında yaklaşık 1 milyon 200 bin şüpheli kişiye Genel Bilgi Tarama (GBT) kontrollü yapıldı. Bu uygulamalar sırasında aranan 5 bin 889 şahıs yakalandı.

RUHSATSIZ SİLAH

Yine verilere göre, Mayıs ayında 361 ruhsatsız silah ve 144 kuru sıkı tabanca yakalandı. Ayrıca 31 bin 529 uyarıcı maddenin zehir tacirlerince satılmasının önüne geçildiği öğrenildi. Bir aylık süre içinde yapılan operasyonlarda gözaltı sayısının 3 bin 423, tutuklama sayısının ise bin 329 olduğu belirtildi.

5 BİN POLİSLE UYGULAMA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü geçtiğimiz Eylül ayından itibaren 39 ilçede yaklaşık 5 bin polisle 'Yeditepe Huzur' adıyla asayiş uygulamaları başlattı. Emniyete bağlı çok sayıda birimin destek verdiği operasyon haftanın birkaç günü gerçekleştiriliyor.

Kaynak: Sabah.com.tr

BİZE ULAŞIN