ABD’den YPG’li teröriste taziye!

ABD’den YPG’li teröriste taziye!

Obama’nın özel temsilcisi Brett McGurk, terör örgütü YPG’li terörist komutanın ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek terörist için taziye mesajı yayınladı.

  • Gündem
  • Salı 07.06.2016 07:16

ABD Başkanı Barack Obama'nın DAEŞ özel temsilcisi Brett McGurk, Suriye'de YPG saflarındaki komutanlarından Ebu Leyla için bir mesaj yayımladı. McGurk, YPG'li teröristin ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek bir kez daha teröre desteğini gösterdi.

Sosyal medyadan mesaj

Twitter'dan mesaj yayımlayan Brett McGurk, "Dualarımız doğum yeri Menbic'i DAEŞ teröristlerinden kurtarmak için düzenlenen operasyonda hayatını kaybeden komutan Ebu Leyla ile birlikte" dedi. Terörist Ebu Leyla, DAEŞ'le girdiği çatışmalarda yaralanmış, kaldırıldığı hastanede ölmüştü.

PKK'dan plaket aldı

Kobani'de terör örgütü DAEŞ ile verilen mücadelede hayatını kaybedenlerin mezarlarını da ziyaret eden McGurk bunları Twitter hesabından paylaşan,Beyaz Saray'ın DAEŞ ile mücadele temsilcisi McGurk, kendisini Rojava Ordusu Komutanı olarak tanıtan PKK'lı terörist Polat Can'ın elinden plaket almıştı.

b içinde çok sayıda PYD ve YPG üyesinin bulunduğu terör gruplarıyla uzunca toplantılar yapan McGurk, aynı zamanda bölgede birçok isimle temasta bulunmuştu. McGurk'ün teması, üst düzey bir ABD'li yetkilinin Suriye topraklarına yaptığı ilk ziyaret olarak kayıtlara geçti. Türkiye'nin ABD'ye ısrarla direttiği 'PYD ile PKK aynı terör örgütüdür' tezi de bu ziyaretler sırasında ispatlandı.

Coniler ypg arması takmıştı

PKK'nın Suriye kolu YPG, ABD askerlerin ve koalisyon hava saldırılarının desteğiyle DAEŞ'in kontrolündeki Rakka'yı ele geçirmek için harekete geçmişti. Saldırılarda ön saflarda yer alan ABD askerlerinin görüntülerinde, YPG arması takarak Amerika'nın terörle kol kola olduğunu göstermiş oldu.

BİZE ULAŞIN