İstanbul Beyazıt'ta patlama

İstanbul Vezneciler'de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi yakınlarında saat 08:35 civarında bir patlama meydana geldi. İstanbul Valisi Vasip Şahin 7 polisin şehit olduğunu, 4 sivilin hayatını kaybettiğini açıkladı. Hain saldırıda 3'ü ağır 36 yaralı var.

İstanbul Beyazıt'ta patlama

ŞÜPHELİ ÇANTA PATLATILDI

Vezneciler'de çevik kuvvet polisine yönelik bombalı saldırının yapıldığı bölgedeki bir araçta bulunan şüpheli çanta, tedbir gereği kontrollü şekilde patlatıldı. Polis, bombalı saldırının gerçekleştiği Vezneciler Şehzadebaşı Caddesi'nde güvenlik koridorunu genişletti. Vatandaşlara, saldırının düzenlendiği çevik kuvvet aracının karşısındaki şüpheli araçta kontrollü patlama yapılacağı uyarısında bulunan ekipler, caddeyi boşalttı. Daha sonra özel kıyafetli bomba imha uzmanı, araç içindeki şüpheli çantayı fünyeyle patlattı. Araçta herhangi bir patlayıcı maddeye rastlanmadığı belirlendi. Olay yeri inceleme ekipleri ve bomba imha uzmanlarının bölgedeki çalışmaları sürüyor.

İstanbul Valisi'nden ilk açıklama;

7 polis şehit oldu 4 sivil hayatını kaybetti. Olay yerinde yaralımız kalmadı. Saldırı bombalı araçla yapıldı.

NÖBET DEĞİŞİMİ SIRASINDA

Patlamanın Çevik Kuvvet'in nöbet değişimi sırasında yaşandığı belirtiliyor.

İŞTE OLAY YERİNDEN İLK KARELER - TIKLAYIN!

İKİNCİ PATLAMA SESİ DOĞALGAZDAN

İstanbul'da ilk patlamadan bir süre sonra bir patlama sesi daha duyuldu ancak bu patlamanın doğalgazdan kaynaklandığı iddia ediliyor.

İSTANBUL'DAKİ PATLAMA ANI

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ'NDE SINAVLAR İPTAL

Beyazıt Vezneciler'deki patlamanın ardından İstanbul Üniversitesi'nde sınavlar iptal edildi.

İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN OLAY YERİNDE

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beyazıt'ta patlamanın meydana geldiği bölgede incelemelerde bulundu. Polis, patlamanın ardından bölgeyi güvenlik çemberine aldı. Olay yerine sadece emniyet ve sağlık ekiplerinin girmesine izin veriliyor. Patlamanın meydana geldiği cadde trafiğe kapatılırken, Yenikapı-Hacıosman metrosunun Vezneciler istasyonunda hizmet vermiyor. Çevrede geniş güvenlik önlemi alınırken, polis helikopteri de görev yapıyor. Ayrıca olay yerinin üzerinde bir drone görüntü alıyor. İstanbul Valisi Vasip Şahin, beraberindeki yetkililerle bölgeye gelerek, incelemelerde bulundu. Şahin'in olaya ilişkin basına bilgi vermesi bekleniyor. Bomba imha ekipleri, olay yerindeki şüpheli beyaz renkli minibüste tuzaklama ihtimaline karşı inceleme yapıyor. Öte yandan motosikletli polis İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Saraçhane'deki binası önünde kaza yaptı. Yaralı polis, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

İSTANBUL'DA PATLAMA YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER!

İstanbul Vezneciler'de patlama

İSTANBUL'DAKİ PATLAMA YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

BİZE ULAŞIN