Alaaddin Kaya’ya samimiyet çağrısı: Hemen savcılığa git

Alaaddin Kaya’ya samimiyet çağrısı: Hemen savcılığa git

Paralel Yapı ile mücadelenin sembol ismi Latif Erdoğan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na FETÖ'den istifa ettiğine dair dilekçe veren Alaadin Kaya'ya samimiyet çağrısı yaptı. Erdoğan, SABAH'ın, eski Zaman Gazetesi'nin İmtiyaz Sahibi Alaaddin Kaya'nın FETÖ'den istifa ettiği yönündeki haberini değerlendirdi. Alaaddin Kaya'nın 40 yıldır cemaatin içinde olduğuna dikkat çeken Latif Erdoğan şunları söyledi:SAMİMİYET BEDEL İSTER
"Eğer pişmanlık hisleriyle ifade vermeyi düşünüyorsa ve bunda da samimiyse yapacağı tek iş, hiç vakit geçirmeden düşündüğünü icra etmeli, savcılığa gitmelidir. Böylesi bir teşebbüs hiç kuşkusuz devletin yeni bilgilere ulaşmasına sebebiyet vereceği gibi, onun konumunda olup da şu anda tereddüt yaşayanları da olumlu yönde etkileyecektir. Ve bu da paralel yapıyla mücadelede bizlere çok büyük bir sıçrama yaşatacaktır. Sanıyorum Alaaddin Kaya'nın devletle paylaşacağı bilgiler, özellikle Cemaatin çeşitli dış mihraklarla girdiği bağlantılar hususunda paylaşacakları herkesten fazladır. Bu yönüyle de duyduğu pişmanlık, vereceği bilgiler ölçüsünde devletin bekasına matuf olmak üzere pek çok hayra vesile olacaktır. Alaaddin Kaya'yı doğruyu yeniden keşfetmiş olarak aramızda görmek bizleri elbette çok sevindirir. Samimiyet bedel ister.

40 YILDIR CEMAATİN İÇİNDEDİR
Benim Alaaddin Kaya'ya itirazım, Cemaatle ilgili olumsuzlukları öğrenmesini, benim ve diğer bazı arkadaşların anlatmalarına dayandırmasıdır. Bu kesinlikle doğru değildir. Çünkü Alaaddin Kaya en az 40 yıldır Cemaatin içinden birisidir."

BİZE ULAŞIN