Haçlı seferi bu kez terörle

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haçlı seferlerinin yarım bıraktığı işi terör örgütü üzerinden tamamlamak isteyenlerin, PKK’yı maşa olarak kullandığını söyledi

Haçlı seferi bu kez terörle
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ramazanın ilk iftarında şehit yakınları ve gazilerle Beştepe'de bir araya geldi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın da katıldığı iftardaki konuşmasına, İstanbul'daki terör saldırısında şehit düşenler için başsağlığı dileyerek başlayan Erdoğan, şu mesajları verdi:
Ramazan ayının daha ilk gününde milletimizi kana ve acıya boğan gözü dönmüş bu teröristlerin bırakın bu aziz milletin bir mensubu olmayı, bırakın Müslüman olmayı, insanlıkla dahi ilişkileri olamaz. Müslüman olsalar ramazan günü kan dökmezler. İnsan olsalar sokak ortasında bu şekilde bomba patlatmazlar. Kuran-ı Kerim bu tür kişileri 'belhüm adal' yani hayvandan daha aşağı diye tarif ediyor.
Türkiye'yi terör örgütleri aracılığıyla, terör eylemleriyle, teröristlerle terbiye edeceğini, istediği şekilde yönlendireceğini sananlar beyhude uğraşıyorlar.
Bu insanlık dışı eylemleri yapan teröristler sadece nefretle, lanetle, tiksintiyle anılacaktır.

YENİ İSTİKLAL MÜCADELESİ
Onlar sahurlarda, iftarlarda kandiller yansın, teravihlerde kubbeler Allah kelamıyla inlesin diye canlarını feda ettiler.
Askerimiz, polisimiz, köy korucumuz tam bir seferberlik ruhuyla Doğu ve Güneydoğu bölgemizde terör örgütüne ve örgütün ipini elinde tutan şer odaklarına karşı büyük bir kahramanlık destanı yazıyor. Türkiye'nin yeni İstiklal mücadelesini adım adım zafere taşıyor.
20 Temmuz'dan bu yana bazı ilçe ve mahallelerde açılan çukurlarla, bombalı barikatlarla başlayan saldırılar karşısında verdiğimiz mücadele sıradan bir terörle mücadele operasyonu değildir. Son örneğini bugün İstanbul'da yaşadığımız bombalı saldırılar karşısında gösterdiğimiz metanet, teslimiyetin değil, kararlılığın ifadesidir. Bu milletimiz ve devletimiz için bir beka, varlık, yokluk mücadelesidir.
100 yıl önce binlerce kilometre ötelerden farklı milletlerin askerlerini Çanakkale önlerine getiren saik neyse, bugün de dünyanın dört bir köşesinden teröristleri örgütün saflarında buluşturan neden aynıdır. O gün İstanbul'u işgal etmenin rüyası içinde, 450 yıllık araya son vermenin özlemiyle gelenler, bugün de terör örgütünü aynı hedef için maşa olarak kullanıyor. Haçlı seferlerinin, Moğol istilasının, Sevr'in yarım bıraktığı işi bu kez terör örgütü üzerinden tamamlamak istiyorlar. Tüm ideolojik farklılıkları bırakarak, kanlı bıçaklı terör örgütlerini aynı çatı altında birleştiren sebep budur.
Bu milleti yüz yıllardır ayakta tutan inanç, aşk ve ruh diri olduğu müddetçe evvelallah kimse bu vatanı parçalamayacak. Nasıl 100 yıl önce geldikleri gibi gittilerse, bugün de terör örgütünü üzerimize salanlar, onu bir koç başı gibi kullananlar bir kez daha hezimete uğrayacaklardır. Nitekim uğruyorlar da.
Örgüt son bir yılda tarihinin en büyük bozgununu yaşadı. 20 Temmuz'dan bu yana 7 bin 600 terörist yurt içi ve yurtdışında etkisiz hale getirildi. Terörün kökünü kurutuncaya, terör sorununu bu ülkenin gündeminden kaldırıncaya dek mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu arada Erdoğan, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanı Pedro Agramunt'la da 45 dakika süren bir görüşme gerçekleştirdi.

'ANADOLU'YU VATAN KILAN RUH'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Nusaybin'de yaralanmasına rağmen terörle mücadeleye devam eden ve bu sırada şehit düşen Yüzbaşı Halil Özdemir'i, örnek gösterdi. Yüzbaşı Özdemir'in doktorun rapor vermesine rağmen, kendi isteğiyle terörle mücadeleye devam ettiğini anlatan Erdoğan, "Anadolu'yu bize vatan kılan ruh işte budur" dedi.

?BİNBAŞI TETİK ÖRNEĞİ AKAR'I DUYGULANDIRDI
Erdoğan, bir çocuğun ellerini ısıtmaya çalıştığı sırada çekilen görüntüleriyle gündeme gelen ve operasyonlar sırasında gözlerinden yaralanan Binbaşı Necmettin Tetik'i bugün GATA'da ziyaret edeceğini de söyledi. Tetik'in, komutanının yeniden kırsalda göreve çağırması üzerine "Emriniz olur" yanıtını verdiğini belirten Erdoğan, "İşte şehadete iman, şehadete koşmak budur. Her şehidimizin hayatı bunun gibi kahramanlık örnekleriyle dolu" dedi. Erdoğan'ın bu sözleri üzerine duygulanan Genelkurmay Başkanı Akar, gözyaşlarını tutamadı.
BİZE ULAŞIN