Hain saldırıda şehit düşen kadın polisin hamile olduğu öğrenildi

Hain saldırıda şehit düşen kadın polisin hamile olduğu öğrenildi

Mardin'in Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teröristler bombalı araçla saldırdı. Bomba yüklü aracı patlatan teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Saldırıda 2 kadın polisin şehit olduğu 2 sivil vatandaşında hayatını kaybettiği, 30 vatandaşın da yaralı olduğu bildirildi. Şehit düşen polis memuru Şerife Özden'in 6 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde bugün saat 11.00 sıralarında patlama meydana geldi. Patlamanın ardından PKK'lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Patlama nedeniyle yaralananların olduğu ve bölgeye çok sayıda ambulansın sevkedildiği belirtildi. Patlama ve sonrasında çıkan çatışma nedeniyle ilçeye Mardin'den takviye birlikler sevkedildi. Yaralılardan bazıları kaldırıldıkları Midyat Devlet Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından çevre illerdeki hastanelere sevk edildi. Bölgeye AFAD ekipleri de gönderildi.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM YARALILARI ZİYARET ETTİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MİDYAT'TAKİ TERÖR SALDIRISINI LANETLEDİ

ŞEHİT POLİSLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Mardin'in Midyat İlçesi'nde şehit olan kadın polis memurlarının kimlikleri belli oldu. Saldırıda olay yerinde şehit olan polis memuru Nefize Özsoy ve hastanede şehit olan polis memurunun da Şerife Özden Kalmış olduğu belirlendi. Şehitlerden Nefize Özsoy'un Edirne nüfusuna kayıtlı olduğu ve Midyat'ta geçen yıl polis servis aracına yönelik düzenlenen saldırıda yaralanan polis memuru olan eşi Cumhur Özsoy'un da Kırklareli Emniyet Müdürlüğü'nde görev yaptığı belirtildi. Bugünkü saldırıda şehit olan Nefize Özsoy'un da eşinin yanına tayin beklediği öğrenildi. Saldırıda şehit olan polis memuru Şerife Özden Kalmış'ın da Kastamonu nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

MARDİN'DE BOMBALI ARAÇLA SALDIRI

MİDYAT'TAKİ SALDIRIDA ŞEHİT OLAN KADIN POLİS 6 AYLIK HAMİLEYDİ

Mardin'in Midyat ilçesindeki terör saldırısında ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan kadın polis memurunun 6 aylık hamile olduğu öğrenildi. Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bomba yüklü araçla yapılan terör saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükseldi. Patlamada ağır yaralanan ve 6 aylık hamile olduğu öğrenilen polis memuru Şerife Özden, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, şehit oldu.

MİDYAT İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NE HAİN SALDIRI

BİZE ULAŞIN