Mardin'de bombalı araçla saldırı

Mardin'in Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teröristler bombalı araçla saldırdı. Bomba yüklü aracı patlatan teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Saldırıda 2 kadın polisin şehit olduğu 2 sivil vatandaşında hayatını kaybettiği, 30 vatandaşın da yaralı olduğu bildirildi.

Mardin'de bombalı araçla saldırı

Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde bugün saat 11.00 sıralarında patlama meydana geldi. Patlamanın ardından PKK'lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Patlama nedeniyle yaralananların olduğu ve bölgeye çok sayıda ambulansın sevkedildiği belirtildi. Patlama ve sonrasında çıkan çatışma nedeniyle ilçeye Mardin'den takviye birlikler sevkedildi. Yaralılardan bazıları kaldırıldıkları Midyat Devlet Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından çevre illerdeki hastanelere sevk edildi. Bölgeye AFAD ekipleri de gönderildi.

ŞEHİT POLİSLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Mardin'in Midyat İlçesi'nde şehit olan kadın polis memurlarının kimlikleri belli oldu. Saldırıda olay yerinde şehit olan polis memuru Nefize Özsoy ve hastanede şehit olan polis memurunun da Şerife Özden Kalmış olduğu belirlendi. Şehitlerden Nefize Özsoy'un Edirne nüfusuna kayıtlı olduğu ve Midyat'ta geçen yıl polis servis aracına yönelik düzenlenen saldırıda yaralanan polis memuru olan eşi Cumhur Özsoy'un da Kırklareli Emniyet Müdürlüğü'nde görev yaptığı belirtildi. Bugünkü saldırıda şehit olan Nefize Özsoy'un da eşinin yanına tayin beklediği öğrenildi. Saldırıda şehit olan polis memuru Şerife Özden Kalmış'ın da Kastamonu nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

ÇOK SAYIDA BİNADA HASAR OLUŞTU

Saldırının gerçekleştirildiği Nusaybin Caddesi'nin, sivillerin de yoğun kullandığı bir bölge olduğu öğrenildi. Patlamanın etkisiyle çok sayıda binada hasar oluştu.

BAŞBAKAN: KATİL PKK TERÖR ÖRGÜTÜDÜR

Başbakan Binali Yıldırım, Vezneciler'de 6 polis ile 5 vatandaşın hayatını kaybettiği bombalı terör saldırısında yaralananları tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti. Ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Başbakan, Midyat ilçe emniyet müdürlüğüne düzenlenen saldırıya ilişkin, "Katil PKK terör örgütüdür" dedi.

Başbakan konuyla ilgili şunları kaydetti:

Bugün bildiğiniz gibi Midyat'ta polis merkezine saldırı düzenlendi. Katil PKK örgütüdür. Bizi şaşırtmadı ama çember daralıyor. Teröre karşı milletin infiali artıyor. Terörle mücadele çetin ve kararlılık gerektiren bir şeydir. İnsan kılığında bu katiller var.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM YARALILARI ZİYARET ETTİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MİDYAT'TAKİ TERÖR SALDIRISINI LANETLEDİ

OLAY YERİNDEN İLK KARELER

MİDYAT İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NE HAİN SALDIRI

Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bomba yüklü araçla saldırı

OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

Mardin'in Midyat ilçesinde Emniyet Müdürlüğü önünde patlama

BİZE ULAŞIN