Kayyum atandı

Kayyum atandı

Konya’da FETÖ’ye bağlı Mevlana Üniversitesi ve hastanesine kayyum atandı. Vakfa bağlı 2 kurumun, himmet paralarını ABD’ye aktardığı ortaya çıktı

yürütülen soruşturma kapsamında Mevlana Üniversitesi ve hastanesinin bağlı olduğu Gevher Sultan Eğitim Araştırma Sağlık ve Kültür Vakfı'na, Konya 5. Asliye Hukuk Mahkemesi kararıyla kayyum atandı. Konya'da geçen yıl düzenlenen operasyonun ardından üniversitenin bağlı olduğu GESAV üyelerinin birçoğunun yurtdışına çıktığı, vakıf binasının da uzun süredir kapalı olduğu belirtildi. Mevlana Üniversitesi mütevelli heyet başkanının himmet, burs, kurban, zekat adı altında topladığı paraları, Mevlana Üniversitesi ve GESAV Vakfı çalışanları üzerinden bağış geliri olarak vakfa geçirdiği tespit edildi. Bu paraların daha sonra uzaktan eğitim adı altında FETÖ'nün ABD'deki kasasına aktarıldığı belirlendi.

HİMMETİ SİSTEME SOKMUŞLAR
Mahkeme kararıyla vakfın yönetim kurulu üyeleri görevden alınıp, 3 kişi kayyum olarak atandı. Mahkeme kararında "FETÖ'ye finansal destek sağlamak amacıyla toplanan himmet paralarının sisteme sokulması amacıyla vakfın suç işlemesinde araç olarak kullanıldığı belirlenmiştir" denildi.
BİZE ULAŞIN