“Kılıçdaroğlu’nun sözleri abesle iştigal”

“Kılıçdaroğlu’nun sözleri abesle iştigal”
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi. Kalın'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle: (CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Biz hapiste hasta yatan PKK'lıya da gittik, DHKPC'liye de gittik. Hiç ayrım yapmadık" sözleriyle ilgili) Hâlâ Türkiye'de bu cümleler kurulabiliyorsa, terör örgütleriyle ilgili, terör mensuplarıyla ilgili bunun takdirini millete bırakmak gerekir. Terörle mücadele konusunda bir tarafta hükümeti eleştirirken, öbür tarafta da kendilerinin böyle açıklamalar yapmaları veya birilerinin gene adeta terör faaliyetlerini teşvik edici, meşru gösterici, şirin gösterici tavırlar içinde bulunması elbette abesle iştigaldir. Bu çerçevede dokunulmazlıkların kaldırılmasında da hep bu konu gündeme geldi.
SAMİMİYET ÇAĞRISI: Terör ile mücadele konusunda Türkiye'ye destek açıklaması yapan dost ve müttefik ülkelere çağrı yapmak istiyoruz. Bugün PKK terörünü kınayıp bize destek mesajı açıklayan Avrupalı dostlarımız acaba, Avrupa'nın genelinde PKK'nın kaç tane paravan örgütü olduğunu, yılda kaç milyon euro para toplanarak bölücü terör örgüte ulaştırıldığını, hangi yayın kuruluşları, STK'lar, kurumlar üzerinden faaliyet yaptıklarını biliyorlar mı? Gene bize destek açıklaması yapan ama bölücü terör örgütünün Suriye'deki uzantısı ile iş tutmaya devam eden ABD'ye de bir çağrımız var. Gerçekten terör ile mücadele konusunda samimiyseniz, Türkiye'nin yanında iseniz bu örgütün şu veya bu kolu ile ilişki kurmaktan artık vazgeçmeniz gerekir.
NEONAZİ CİNAYETLERİ: (Alman Meclisi'nin 1915 olaylarıyla ilgili kararı) Alman Federal Meclisi, yalan yanlış tarih bilgisiyle ve sorumsuzluk örneği olan böyle bir siyasi gündemle Türkiye'ye yüklenmek yerine, PKK terör örgütünün Almanya'daki örgütlenmesine son verecek, Neonazi cinayetlerini önleyecek birtakım tasarıları gündemine alabilir.
BİZE ULAŞIN