Terör gündemden çıkacak

Terör gündemden çıkacak

Teröre karşı amansız bir mücadele yürüttüklerini kaydeden Başbakan Binali Yıldırım, iç ve dış destekli bölücü örgütü Türkiye'nin gündeminden çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. ASKON'un Haliç Kongre Merkezi'ndeki geleneksel iftarında konuşan Yıldırım, şu mesajları verdi:
Türkiye'de milli iradenin baskı altına alınmak istendiği, insanlarımızın, enerjimizin adeta tüketilmeye çalışıldığı zor yılları çok iyi biliyorsunuz. O zor yıllarda ülkesine hizmet etmek değer katmak isteyen insanlar büyük baskılar gördü.
Başbakanlık sorumluluğunu aldığım ilk günden itibaren önceliğimizin reel sektör olacağını ifade etmiştik. Yani üreten, yatırım yapan, istihdam oluşturan üretileni ihraç eden, ekmeği büyüten, büyüyen ekmeği hakça ve adilce paylaşan bir Türkiye önceliğimiz olacak.
Bunun için bir dizi başlıkta konuları ele aldık. Çek sistemiyle ilgili yaşanan sıkıntıları bir daha geri gelmemek üzere çözelim. Bu günlerde görüyoruz ki iflas erteleme kötüye kullanılıyor. Vecibelerini yerine getiremeyenlerin müracaat etmesi gereken bir yol olmasına rağmen yükümlülüklerini yerine getirmekten kaçınanların başvurduğu hile aracı haline geldi. Bu meseleyi kökünden halledeceğiz.
Kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi, milletin huzurumuzu sağlamak mecburiyetindeyiz. Teröre karşı amansız bir mücadelemiz var. Bunların amacı, birliğimizi beraberliğimizi, toprak bütünlüğümüzü bozmaya çalışan iç ve dış destekli terör örgütünü Türkiye'nin gündeminden çıkarmak. İş dünyasında uzun planlar yapmanın olmazsa olmaz şartı da budur.
Yatırımcının önüne turkuvaz halı sereceğiz. Türkiye'nin geleceği budur, kalkınmanın, refahın da başka sihirli formülü de yoktur. Üretim, üretim, daha fazla üretim. Küresel rekabete erişecek her desteği vermenin gayretinde olacağız.

'YAZIN SAHADA OLUN'
Başbakan Yıldırım önceki akşam da iftardan önce milletvekilleriyle bir araya geldi, ardından da Merkez Yürütme Kurulu'nu topladı. Ramazan boyunca Meclis'te çalışmaların devam edeceğini söyleyen Yıldırım, vekillerin mazeretsiz Genel Kurul'a katılmalarını istedi. Yaz boyunca vekillerin seçim bölgelerinde çalışmalarını sürdürmesini de isteyen Yıldırım, yeni anayasa ve başkanlık konuları ile AK Parti'nin icraatlarını vatandaşlara anlatmalarını istedi. Terör örgütleriyle mücadeleyi de değerlendiren Yıldırım, "Tek terörist kalmayıncaya kadar mücadelemiz sürecek" diyerek, net mesaj verdi.

BİDEN'DAN TAZİYE TELEFONU
ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Başbakan Yıldırım'ı telefonla arayarak, terör saldırıları nedeniyle taziyede bulundu ve üstlendiği görev için tebrik etti. Yıldırım da Biden'a başta PKK ve DAEŞ olmak üzere, terör örgütleriyle mücadelede iki müttefik olarak işbirliğini sürdürmelerinin önemini vurguladı. Görüşmede, Kıbrıs'taki müzakere süreci ele alındı ve Türkiye ile ABD'nin adadaki görüşmelere verdiği destek teyit edildi.

BİZE ULAŞIN