Terörü destekleyen Eğitim-Sen’den kaçış

Öğretmenler hendek terörünü destekleyen, KCK eylemlerine destek veren Eğitim- Sen üyeliklerini iptal ediyor. Son 6 ayda 7 bin 241 öğretmen sendikadan istifa etti

Terörü destekleyen Eğitim-Sen’den kaçış
Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın, etnik ayrışmaya ve ideolojik saplantılara dayalı kısmi sendikacılığın iflas etmekte olduğuna dikkat çekerek teröre destek veren sendikaların üye sayısında dibi gördüğünü kaydetti.

ÜYE SAYISI 7 BİN AZALDI
KCK eylemlerini onaylayan, Kobani'den geçen PYD'li teröristleri tedavisini yapan, ihanet bildirisine imza atan akademisyenlere sahip çıkan Eğitim-Sen'in bölgedeki hakimiyeti kırıldı. Ali Yalçın, son 6 yılın üye sayılarına bakıldığında, "ideolojik tutumların, toplumun ahlaki değerlerini aşındıran faaliyetlerin, etnik ayrışmanın, kafatasçılığın prim yapmadığı"nın görüldüğüne dikkat çekti. Bu kapsamda Eğitim-Bir-Sen'in üye sayısının son bir yılda 340 binden 402 bine yükseldiği, Eğitim-Sen'in üye sayısının ise 127 bin 214'ten 119 bin 973'e gerilediği ifade edildi. Öte yandan MHP çizgisinde olduğu bilinen Türk Eğitim-Sen'in üye sayısında da ciddi düşüş görüldü. Türk Eğitim- Sen'in geçen yıl 220 bin olan üye sayısı 210 bine geriledi. Yalçın da etnik ayrışmalara sebebiyet veren Eğitim-Sen'e tepki göstererek, "Eğitim- Bir-Sen'in diğer sendikaların toplamında daha fazla üyeye ulaşması, eğitim çalışanlarının hizmet sendikacılığını ideolojik sendikacılığa tercih ettiğini de tescil etmiş; ilkeli, tutarlı, sorunlardan beslenmeye tevessül etmeyen, kazanımlarını akademik ve kültürel faaliyetlerle taçlandırarak anlamlı kılan sendikacılık anlayışının revaçta; etnik ayrışmaya ve ideolojik saplantılara dayalı kısmi sendikacılığın ise iflasta olduğunu gözler önüne sermiştir" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN