Muş'ta patlayıcı yüklü aracın ele geçirilmesi

Muş'ta yaklaşık bir ton patlayıcı yüklü minibüsle saldırı hazırlığı yapan teröristlere ait görüntüler ortaya çıktı.

Muş'ta patlayıcı yüklü aracın ele geçirilmesi

İl Emniyet Müdürlüğünün basın mensuplarıyla paylaştığı görüntülerde, Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü PKK kamplarında eğitim aldıktan sonra "canlı bomba" saldırısı hazırlığı esnasında yakalanan 2 kadın teröriste patlayıcı yüklü minibüsü teslim etmek için kente gelen terör örgütü mensuplarının manavda alışveriş yapması yer alıyor.

Bombalı araç ve teröristler kamerada

Olay yeri yakınındaki güvenlik kamerası kayıtlarında da 7 Haziran'da patlayıcı yüklü minibüsle Sunay Mahallesi İstasyon Caddesi'ndeki valilik konağı karşısına gelen teröristin, yolda hatalı sollama nedeniyle bir sürücüyle tartıştığı görülüyor.

GÖRÜNTÜLERDE EL FRENİNİ ÇEKİP İNDİĞİ GÖRÜLÜYOR

Kayıtların devamında minibüsün önünü kesmeye çalışan ticari aracın sürücüsünü polis zanneden teröristin, aracı, el frenini çekmeden bırakıp kaçması yer alıyor. Minibüsü kullanan kişinin koşarak bölgeden uzaklaştığını gören sürücü, aracı, el frenini çekerek durdurduktan sonra durumu polise bildiriyor.

PKK'LILAR KOVANLARIN ÜZERİNE BU NOTLARI YAZMIŞ!

Görüntülerdeki şüphelinin, "terör örgütü PKK üyeliğinden" aranan Erdal T. olduğu belirlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kaçan teröristlerin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

PATLAYICI YÜKLÜ ARAÇ İMHA EDİLDİ

Valilikten yapılan açıklamada, minibüste bomba imha uzmanlarınca yapılan incelemede, yaklaşık bir ton ağırlığında, birbirine bağlanmış 5 bidon ve 2 mutfak tüpüne yerleştirilmiş bomba düzeneği tespit edildiği bildirilmişti.

Araç, güvenlik güçlerince kontrollü şekilde imha edilmişti.

BİZE ULAŞIN