Erdoğan’dan askere iftar sürprizi

Erdoğan’dan askere iftar sürprizi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün programında olmamasına rağmen Mardin’e gitti. Genelkurmay Başkanı Akar ile birlikte kışlaya geçerek Mehmetçik’le iftar açtı

  • Gündem
  • Çarşamba 15.06.2016
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün resmi programında bulunmamasına rağmen Mardin'e sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile saat 19.00'da uçakla Mardin Havalimanı'na geldi. Erdoğan, karayolu ile Mardin ile Kızıltepe ilçesi arasında bulunan 70'inci Mekanize Tugay Komutanlığı Sayın Kışlası'na geçti. Buradaki incelemelerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve komutanlarla birlikte askerlerin iftar yemeğine katıldı. Mehmetçiğin yoğun ilgisiyle karşılanan Cumhurbaşkanı, askerlere hitaben kısa bir konuşma da yaptı. Erdoğan'ın iftar boyunca askerlerle sıcak sohbeti de dikkat çekti.

GÖRÜNTÜLÜ SOHBET
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iftar öncesi bir askerin ailesi ile telefonda görüntülü konuşması neşeli anlara sahne oldu. Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gelişi nedeniyle Mardin'de güzergah boyunca sıkı güvenlik önlemleri alındı.
BİZE ULAŞIN