Hasan Cemal aradığı koltuğu buldu

17/25 Aralık darbe girişiminden sonra FETÖ’nün tetikçiliğine soyunan ve Gülen örgütü tarafından finanse edilen haber sitelerinde yazan Hasan Cemal, PKK'nın gazetesi Özgür Gündem'in nöbetçi Eş Genel Yayın Yönetmeni oldu.

Hasan Cemal aradığı koltuğu buldu

PKK'ya yakın Özgür Gündem gazetesi tarafından 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nde başlatılan 'Nöbetçi Eş Genel Yayın Yönetmenliği' kampanyası devam ediyor.

Kampanya kapsamında gazetenin 43. Yayın Yönetmeni T24 yazarı ve Bağımsız Gazetecilik Platformu P24'ün kurucu başkanı Hasan Cemal oldu.

Gazetenin gündem toplantısında 24 yıl sonra yeniden yayın yönetmeni koltuğuna oturduğunu söyleyen Cemal, "Gözaltı, işkence, tutuklama ve ölümle karşı karşıya olan Kürt meslektaşlarımızla dayanışma göstermek mesleki görevimizdir" dedi.

Kampanyaya soruşturma

Öte yandan gazetenin başlattığı kampanyaya katılanlar hakkında soruşturma açıldı. Şimdiye kadar gazetede nöbetçi yayın yönetmenliği yapan, T24 yazarı Nurcan Baysal, gazeteci Celal Başlangıç, Ahmet Abakay, Fehim Işık, Avukat Eşber Yağmurdereli, İhsan Çaralan, Işın Eliçin, Murat Çelikkan, Necmiye Alpay, Uğur Karadaş, Öncü Akgül ve HDP Eski Milletvekili Hasip Kaplan, soruşturma kapsamında İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma nedeniyle İstanbul Adliyesi'nde ifade verdi.

'HER ÖLEN KÜRT GENCİNDEN HASAN CEMAL SORUMLUDUR'

TURGUT ÖZAL: İHANETİ HASAN CEMAL'E SORUN

BİZE ULAŞIN