Alçak kurşun

Şemdinli’de yol kesen teröristler, tepki veren kamyon şoförünü, aracında kurşunlayarak katletti. Teröristlerin saldırısında Muş’ta 1 korucu şehit olurken Şemdinli’de ise 3 asker yaralandı

Alçak kurşun
ŞOFÖRÜ KATLETTİLER
Terör örgütü PKK mensupları Şemdinli Aktütün yolu üzerinde yer alan Mehendi mevkiinde yolu kapatıp, 5 kamyonu durdurdu. Teröristler, yollarını kestikleri için kendilerine tepki gösteren araç sürücülerinden Zahir Er'i uzun namlulu silahla öldürdü. Yolu bir süre kapatan teröristler dağlık alana doğru kaçtılar. Hain saldırı sonrası bölgede operasyon başlatılırken, Er'in naaşı otopsi için Şemdinli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Zahir Er'in Aktütün Karakolu'na kömür taşıdığı öğrenildi.

MUŞ'TA 1 ŞEHİT
Muş'ta PKK'lı teröristler, Merkeze bağlı Kızılağaç Jandarma Karakolu'na saldırdı. Roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda geçici köy korucusu Salih Erden şehit olurken, 2 korucu da yaralandı. Salih Erden düzenlenen törenle gözyaşları arasında Muratpaşa Mezarlığı'nda toprağa verildi. Araçla kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

3 ASKER YARALANDI
Şemdinli ilçesinde dün sabah askeri aracın geçişi sırasında, daha önce PKK'lı teröristler tarafından yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 3 asker yaralandı. Bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.
BİZE ULAŞIN