Hakaretçi profesör devlet üniversitesinde hala hoca

Bilgi Üniversitesi'nin Erdoğan'a hakaret ettiği için işine son verdiği Zeynep Sayın Balıkçıoğlu'nun Mardin Artuklu Üniversitesi'nde göreve devam ettiği ortaya çıktı.

Hakaretçi profesör devlet üniversitesinde hala hoca

Bilgi Üniversitesi ve Işık Üniversitesi'nde ders veren Prof. Dr. Zeynep Sayın Balıkçıoğlu'nun 2013 yılından bu yana Mardin Artuklu Üniversitesi'nde Mimarlık Bölümü'nde görev aldığı ortaya çıktı. Artuklu Üniversitenin web sitesinde yer alan bilgilere göre hakaretçi hoca Balıkçıoğlu, Sanat kuramcı ve yazınbilimci olarak Ağustos 2013 yılından itibaret Mardin Artuklu Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nde profesör olarak görevine devam ediyor.

BİLGİ ÜNİVERSİTESİ KOVMUŞTU

Bilgi Üniversitesi, Erdoğan'a hakaret ettiği ses kayıtları ortaya çıkan Prof. Dr. Zeynep Sayın Balıkçıoğlu ile ilişiğini kesti. Üniversite'den yapılan açıklama ise şöyle oldu: 15 Haziran 2016 tarihinde bazı medya organlarında yer alan ve bir ders sırasında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hakkında hakaret içeren ifadeler kullandığı belirtilen Prof. Dr. Zeynep Sayın Balıkçıoğlu ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmek isteriz.

Bilgi Üniversitesi'nden hakaret açıklaması!

BİZE ULAŞIN