Adana'da kaçak poliklinik ve eczanelere operasyon: 7 gözaltı

Adana'da, Suriyeliler tarafından kaçak poliklinik ve eczane olarak kullanıldığı belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda 7 kişi yakalandı. Operasyonda, daha önce kasap dükkanı olarak kullanılan poliklinik dikkati çekti.

Adana'da kaçak poliklinik ve eczanelere operasyon: 7 gözaltı

Alınan bilgiye göre, Adana Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Şube Büro Amirliği ekipleri, Suriyelilerin kaçak olarak poliklinikve eczane açtığı ihbarı üzerine çalışma başlattı.

Ekipler çalışma kapsamında, merkez Seyhan ilçesinde, daha önce kasapdükkanı olarak kullanılan ve içinde et askılığı bulunan ancak polikliniğe çevrilen bir iş yeri, diş tedavisi amacıyla kullanılan bir depo ile eczaneye dönüştürülen bir dükkanın da aralarında bulunduğu 8 adrese operasyon düzenledi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği operasyonda, polisler sokak giriş ve çıkışlarında uzun namlulu silahlarla önlem aldı.

İş yerlerinde arama yapan ekipler, barkodları siyaha boyanmış çok sayıda ilaç ile sağlık ekipmanlarına el koydu, 7 kişiyi gözaltına aldı.

İfadeleri alınmak üzere emniyete götürülen zanlıların, kendilerini hizmet verdikleri kişilere doktor ve eczacı olarak tanıttıkları öne sürüldü.

BİZE ULAŞIN