Öğretmenler için 'İl Dışı Yer Değiştirme' başvuruları başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerin 2016 Yılı 'İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme' başvurularını başlattı. 2016 'Öğretmenler için İl Dışı Yer Değiştirme' başvuruları başladı.

Öğretmenler için 'İl Dışı Yer Değiştirme' başvuruları başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerin 2016 Yılı 'İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme' başvurularını başlattı. 2016 'Öğretmenler için İl Dışı Yer Değiştirme' başvuruları başladı. 'Öğretmenler için İl Dışı Yer Değiştirme' için başvuru ve kontenjan bilgilerinize haber7.com'dan ulaşabilirsiniz..

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinden "Öğretmenlerin 2016 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmelerine Başvurusu" yayımlandı. 17 Mayıs 2016 Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasından yayımlanan başvurulara aşağıda verdiğimiz adresten ulaşabilirsiniz.

MEB İL DIŞI YER DEĞİŞTİRME EKRANI İÇİN TIKLAYIN

İL DIŞI YER DEĞİŞTİRME KONTENJANLARI VE DUYURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

İşte o duyuru

Öğretmenlerin 2016 yılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmelerine ilişkin duyuruda söz konusu işlemler için gerekli şartlar ve diğer hususlar yer alıyor. Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar ile bu yükümlülüklerini tamamlayan veya muaf olan öğretmenlerden 30 Eylül 2016 tarihi itibariyle bulundukları ilde en az 3 senelik çalışma süresini tamamlayanlar, iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilecekler.

Doğrudan Bakanlığa bağlı taşra teşkilatı kapsamında bulunan eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler, istemeleri halinde iller arası yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir. Çeşitli nedenlerle veya hizmetin gereği olarak iller arasında yer değişikliği yapılanlardan yargı kararı gereğince eski görev yerine iade edilen öğretmenlerin eski ve yeni görev yerlerindeki hizmet süreleri 3 yılın hesabında birlikte değerlendirilecektir.

BİZE ULAŞIN