Saldırgan tencereden miğfer takıp zırh giymiş

Arnavutköy’de bir polisi şehit eden ve emniyet müdürünü yaralayan saldırganın, çatışmaya hazırlıklı olduğu ortaya çıktı.

Saldırgan tencereden miğfer takıp zırh giymiş

İstanbul Arnavutköy'de önceki gün meydana gelen olayda, bir uyuşturucu satıcısıyla polis arasında çatışma çıkmıştı. Çatışmada polis memuru Ayhan Ölçer şehit olurken, yapılan anonslar üzerine olay yerine giden İlçe Emniyet Müdürü Aykut Korkmaz da bacağından yaralanmıştı. Saldırgan ise Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından vurularak öldürülmüştü. Olayla ilgili İstanbul Emniyeti'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü soruşturma başlattı. Gazetevatan'ın haberine göre, Olay yerinde yapılan incelemede ilginç detaylara ulaşıldı. Saldırganın, çatışmaya girmeden önce, ortaçağı andıran özel bir zırh giydiği tespit edildi. Şüphelinin başına da içerisine sünger yapıştırılan tencereyi taktığı anlaşıldı. Saldırganın zırhında birkaç tane kurşun darbesi görüldü. 4 merminin zırhı delip Seyithan Genç'i öldürdüğü anlaşıldı.

ARNAVUTKÖY'DE SICAK SAATLER

EMNİYET AMİRİNİN KAHRAMANLIĞI

Olayla ilgili yapılan soruşturmada İlçe Emniyet Müdürü Aykut Korkmaz'ın nasıl yaralandığı da anlaşıldı. İddiaya göre, çatışma başladıktan hemen sonra telsizle "Arkadaşımız yaralandı" anonsu yapıldı. Olay yerine yakın olan İlçe Emniyet Müdürü hemen adrese ulaştı. Yaralanan polisin içeride kaldığını ve kan kaybettiğini öğrenince binaya girmeye çalıştığı ve o sırada saldırganın silahından çıkan kurşuna hedef olduğu ortaya çıktı. Emniyet amirinin hayati tehlikeyi atlattığı, ancak yoğun bakımda tutulduğu açıklandı.

BİZE ULAŞIN