Başbakan Yıldırım: Terör Türkiye'nin gündeminden çıkacaktır

Başbakan Yıldırım: Terör Türkiye'nin gündeminden çıkacaktır

Başbakan Binali Yıldırım, "Herkes sunu bimelidir ki 79 milyon vatandaşıyla her türlü ihaneti şiddeti, terörü bertaraf edecek, her türlü tuzağı bozacak kudrete sahiptir Türkiye Cumhuriyeti." dedi.

  • AA
  • Gündem
  • Cumartesi 18.06.2016 22:08

Başbakan Binali Yıldırım, "Herkes sunu bimelidir ki 79 milyon vatandaşıyla her türlü ihaneti şiddeti, terörü bertaraf edecek, her türlü tuzağı bozacak kudrete sahiptir Türkiye Cumhuriyeti. Şehitlerimizin aziz hatıraları her zaman bağımsızlığımızın, onurumuzun güvencesi olmaya devam edecektir. Onların aziz hatırası bize yüklediği sorumluluğu daha da arttıracaktır." dedi.

"TERÖR TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİNDEN ÇIKACAKTIR"

"Şehitlerimizin ruhlarının tam bir huzura kavuşması, bu topraklardan terörün kökünün kazınmasına bağlıdır." diyen Başbakan Yıldırım, "Herkes emin olsun, rahat olsun ki terör Türkiye'nin gündeminden çıkacaktır. 32 yıldır bizi meşgul eden bu anlamsız terör belası artık Türkiye'nin gündeminde kalmamalıdır." şeklinde konuştu.

Yıldırım konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

"Bu milletin onurlu yürüyüşüne kasteden hiçbir plan Türkiye'yi Türk milletini bu mukaddes yolundan asla döndüremeyecektir. Suç işleyen cinayete ortak olan herkes mutlaka adalet önüne çıkarılacaktır. Çok yönlü olarak yürüttüğümüz çalışmalarla her geçen gün netice alınmaya başlanmıştır."

"TERÖR ÖRGÜTLERİNİ TAŞERON OLARAK KULLANAN ÜLKELERE MESAJIM VAR"

Terör örgütlerini taşeron olarak kullanan ülkelere mesajı olduğunu ifade eden Yıldırım, "Terörü, terör örgütlerini taşeron olarak kullanan ülkelere de buradan bir mesajım var. Biz bu terörü halledeceğiz ama siz bunlara destek verdiğiniz için bir gün bu büyük milletin yüzüne bakamayacak hale geleceksiniz." şeklinde konuştu.

"GÜZEL İNSANLARI CANLI BOMBALARLA KATLEDEN TERÖRİSTLER HİÇBİR İNSANİ DEĞERİN SAVUNUCUSU OLAMAZ"

Başbakan Yıldırım konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Ankara Kızılay'da otobüs bekleyen masum insanları, İstanbul Vezneciler'de dükkanını açmaya başlayan o güzel insanları canlı bombalarla katleden teröristler, hiçbir insani değerin savunucusu olamaz. Onlar unutmasın ki insanları canlı bomba olarak öldürenlerin cenazesine katılıp adeta Türkiye'ye meydan okumaya çalışanlar da bunun hesabını elbette lime lime, burunlarından gelinceye kadar verecektir."

"ŞEHİTLERİMİZE BURADAN SÖZ VERİYORUZ DAİMA BİR OLACAĞIZ"

"Türkiye 78 milyon vatandaşıyla, tek vatan, tek millet, tek devlet ve tek bayrak altında ilelebet yaşamaya devam edecektir. Aziz şehitlerimize buradan söz veriyoruz, 81 vilayetimizle 79 milyon insanımızla daima bir olacağız, daima birlikte Türkiye olacağız." ifadelerini kullanan Yıldırım, "Türkiye demokrasiden, hukuktan, birlik ve beraberlikten medeniyet yürüyüşünden asla vazgeçmeyecek. Bu bizim ecdadımıza, şehitlerimize, sizlerin şahsında milletimize olan sözümüzdür." değerlendirmesinde bulundu.

BİZE ULAŞIN