Bu manşetleri unutturamazsın Aydın Doğan!

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan katıldığı bir toplantıda “Terörün sona erdirilmesi için milletçe elbirliği etmek, tek yürek olmak mecburiyetindeyiz” şeklinde bir açıklama yaptı fakat geçmişte yürüttüğü terör yanlısı yayın politikası sebebiyle hala Türkiye kamuoyunun kafasındaki şüpheleri gidermeyi başaramadı. ..

Bu manşetleri unutturamazsın Aydın Doğan!

Türkiye'de milli iradenin tercihine yönelik açık saldırılarını yıllardan beri sürdüren Doğan Medya Grubu'nun patronu Aydın Doğan, günah çıkarmaya çalışıyor. Devleti yöneten kişilere baskı kurarak imtiyazlar elde etmek için gazete ve TV kanallarında terör örgütlerinin propagandasını yapan Aydın Doğan, katıldığı bir toplantıda "Terörün sona erdirilmesi için milletçe elbirliği etmek, tek yürek olmak mecburiyetindeyiz" diye konuştu. Geçmiş yıllardan beri devam eden terör yanlısı yayınlarından vazgeçmeyen Doğan'ın açıklamasına ilişkin soru işaretleri kafa karıştırıyor. Terörle mücadeleyi sekteye uğratan, teröristleri masum olarak gösteren yayınlarla halkı manipüle eden yayınlar Doğan'ın sicilinde tazeliğini koruyor.

Doğan Yayın İlkeleri Kurulu, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan başkanlığında Bodrum'da bir araya geldi. Toplantıda konuşan Aydın Doğan, "Terörün sona erdirilmesi için milletçe elbirliği etmek, tek yürek olmak mecburiyetindeyiz" dedi. Ancak Doğan medyasının sicilindeki terör yanlısı haberler, kendi patronunun yaklaşımıyla çelişkiye düşürüyor.

İŞTE AYDIN DOĞAN MEDYASININ SİCİLİNDEN TERÖR YAYINLARI;

Aydın Doğan'ın sahibi olduğu DHA, Aydın'ın Nazilli ilçesinde yaşayan Pınar Çetinkaya adlı bir öğrencinin kaldığı devlet yurdundan "Kürtçe konuştuğu için atıldığını" iddia ederek yine terör propagandası yaptı. Yine Doğan'a ait CNNTURK, Hürriyet ve Posta da bu yalan haberi tüm Türkiye'ye duyurdu. Cumhuriyet, Birgün gazeteleri gibi gibi terör yandaşlarının yanı sıra ve FETÖ'cü medya da Doğan'ın yaptığı algı operasyonuna destek verdi. Kuzenleri dağ kadrosunda olan Pınar Çetinkaya, yurt odasındaki arkadaşlarına örgüt propagandası yapması nedeniyle uyarıldığı ortaya çıktı. Kürtçe konuşmakla hiçbir ilgisi bulunmayan haber günlerce yanıltıcı şekilde sunuldu.

2012 yılında İstanbul Emniyeti'ne saldıran canlı bomba Elif Sultan Kalsen'i ekrana çıkararak " kırmızı fularlı kız" olarak sundu. 2015 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğüne saldırıda bulunan Kalsen, polis tarafından öldürüldü.

Cüneyt Özdemir'in 5N1K programına konuk olan Ayşe Deniz Karacagil örnek bir barışçıl eylemci olarak lanse edildi. Cüneyt Özdemir, onun için "Mustafa Kemal'in askeri" ifadesini kullandı. Ancak PKK'ya katılan Karacagil'in dağlarda eli silahlı pozları ortaya çıktı. Doğan Medya'nın yıldızını parlattığı kız kısa sürede Murat Karayılan'ın gözüne girdi ve teröristbaşının özel kalemi oldu.

Doğan Medyası, PKK'nın Suriye'dei uzantısı YPG ve PYD ile ilgili yayınlarında da teröre desteğini sürdürdü. PYD lideri Salih Müslim'in açıklamalarını yayınlayan Hürriyet Gazetesi, PYD'lilerin Suriye'de kazandıkları başarıları da ön sayfalardan olumlu olarak verdi.

TERÖRİST DEMEYE ÇEKİNDİLER

Doğan Medya Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Radikal gazetesi aynı kuruluşun ajansı olan DHA'nın haberinden terörist ifadesini çıkartarak yayınlamıştı.

ELİ KANLI ÖRGÜTE TERÖRİST DİYEMEDİ

Söz kosusu haberin sadece bir kelimesini değiştiren Radikal.com.tr her gün yeni bir ihanete imza atan PKK'ya terör örgütüne terörist demeye çekindi.

SAVCI KİRAZ'I ŞEHİT EDENLERLE OPERASYON ANINDA RÖPORTAJ

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın alıkonulduğu terör hadisesinde de Radikal gazetesi İsmail Saymaz imzası ile DHKP-C'li teröristlerle röportaj yapmış ve Savcı Kiraz'ın rehin alınma görüntülerini yayınlayarak örgütün adeta propagandasını yapmıştı. Tüm Türkiye Savcı Kiraz'ın kurtarılması için kenetlenmişken Radikal gazetsinin yaptığı bu haber büyük tepki toplamıştı.

BİZE ULAŞIN