MHP Genel Merkezi 495 delegenin imza verdiğini iddia etti

MHP Genel Merkez kaynakları, hukuken sadece 495 delegenin oy verdiğini belirterek, bunun da yeterli sayıya ulaşılamadığı anlamına geldiğini belirtti. Toplanan kurultayda ise tüm önergeler oy birliği ile kabul edildi.

MHP Genel Merkezi 495 delegenin imza verdiğini iddia etti

MHP Genel Merkezi'ne yakın kaynaklardan, ''Bize ulaşan bilgiye göre noter tasdikli delege imza sayısı 495'' yorumu geldi. Ankara 13. Noterliği ise şu ana kadar 657 imza aldıklarını ve sayım işleminin sürdüğünü söyledi.

MHP'te muhaliflerin kurultayında tüm önergeler oy birliği ile kabul edildi. MHP'nin tanımayacağını söylediği kurultayda partinin tüzüğü değişmiş oldu.

GENEL MERKEZ: KONGREDE HATALAR VAR

MHP'nin üst düzey yöneticileri, Çağrı Heyetince toplanan kongreyle ilgili, "delege sayısı", "kongrenin yapıldığı adres", "yasa dışı şekilde gündeme madde eklenmesi" ve "Çağrı Heyeti'nin tutumu" gibi başlıklarda 7 fahiş hata tespit edildiğini ileri sürdü.

ÇARŞAMBA GÜNÜNE KADAR AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Çağrı Heyetinin topladığı olağanüstü kongreye ilişkin, noter tasdikli tutanaklar incelenip karşılaştırmalar yapıldıktan sonra delege sayısının netleşmesiyle çarşamba gününe kadar bir açıklama yapılması bekleniyor.

MHP GENEL MERKEZİ'NİN İDDİASINA GÖRE KONGREDE HATALAR VAR

BİZE ULAŞIN