Örgütün galericisi yakalandı

Terör örgütünün bombalı saldırıları için araç temin eden Metin Arslan adlı terörist yakalandı. Ankara’da 29 kişinin katledildiği saldırıda kullanılan aracı da Arslan temin etmişti

Örgütün galericisi yakalandı
Terör örgütü PKK'nın son dönemde gerçekleştirdiği bombalı saldırılarda kullanılan araçları temin eden terörist Metin Arslan yakalandı. Aslan'ın 4 saldırıda kullanılan otomobilleri temin ettiği, daha önce de galericilik yaptığı öğrenildi. Ankara'da 17 Şubat günü askeri araçların çıkışı sırasında yapılan ve 29 kişinin hayatını kaybettiği alçak saldırıda kullanılan Volkswagen Scirocco marka aracı da Arslan'ın temin ettiği ortaya çıktı.

İFADESİNDE ANLATTI
Tutuklanarak cezaevine konan Metin Arslan ifadesinde örgüte bu dört aracı temin ettiğini doğruladı. Ankara'daki saldırıdan 8 ay önce Bingöl'den kiraladığı araçla Diyarbakır'a gittiğini belirten Arslan, PKK'nın kendisini burada kaçırıp, tehdit ettiğini, kendisinin de can güvenliği için istenen araçları temin ettiğini savundu. Arslan'ın örgüte Ford Focus, Citroen C3 Picasso ve iki Volkswagen araç temin ettiği belirlendi. Örgütün Metin Arslan'dan temin ettiği üç araçtan ikisi yakalanırken, birisi patlatılmıştı. Ancak dördüncü Ford Focus marka araçtan ise haber yok. Soruşturma kapsamında Boğaziçi Üniversitesi kampusunda ele geçirilen Volkswagen Golf marka araç ile ilgili olarak da Şilan Okut ve Barış Şimşek isimli iki terör örgütü üyesi tutuklandı.
BİZE ULAŞIN