Başkan Şahin çat kapı iftara gitti, mutfağa girdi!

Başkan Şahin çat kapı iftara gitti, mutfağa girdi!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, iftar vakti çat kapı ziyaret ettiği evin mutfağına girip üzerine önlük giydi.

  • Gündem
  • Çarşamba 22.06.2016 12:39

Ramazan ayı nedeniyle çat kapı ziyaretlerle Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gastronomi şehri Gaziantep'in yerel yemekleriyle ailelere sürpriz yapıyor. Şahin, dün iftar saatinde de Konak Mahallesi'nde oturan gırtlak kanseriyle mücadele eden Altan Özdemir'in evine konuk oldu. Elinde içerisinde güveç olan çömlekle kapıya gelen Fatma Şahin, 6 çocuk, 4 torun sahibi Emine ve Altan Özdemir çiftini şaşırttı. Zili çalan ve aile bireylerini şaşırtan Şahin, evin mutfağında önlük giydi, yuvalama çorbası, güveç ve pilavı tabaklara doldurarak yere açılan iftar sofrasına getirdi.İFTAR DUASI YAPTIRDI

Herkesi şaşırtan Fatma Şahin, beraberindeki belediye görevlileri ile Özdemir ailesinin iftar sofrasına oturdu. Aile bireyleri ve çocuklar ile sohbet ederek bekleyen Fatma Şahin, ezanın okunmasıyla birlikte sofradakilere duası yaptırdı. Fatma Şahin daha sonra Özdemir ailesi fertleri ile birlikte yuvalama çorbası, güveç, pilav ve lahmacundan oluşan yemeklerden yedi."ÇAT KAPI ZİYARETLERLE, BAĞLARIMIZI GÜÇLENDİRİYORUZ"

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ramazan nedeniyle iftar saatinde kentin farklı semtlerinde yalnız, hasta ve mağdur aileleri çat kapı ziyaret ettiklerini söyledi. Ziyaretlerde hem gastronomi kenti olan Gaziantep yemeklerinin lezzetini paylaştıklarını, hem de bu vesileyle mutfağa girdiğini anlattı.

BİZE ULAŞIN