Cumhurbaşkanı Erdoğan Polonya'ya Gidiyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Polonya'ya Gidiyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8-9 Temmuz tarihlerinde Polonya'nın başkenti Varşova'da düzenlenecek olan NATO Liderler Zirvesi'ne katılacak.

  • Gündem
  • Çarşamba 22.06.2016 09:27

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8-9 Temmuz tarihlerinde Polonya'nın başkenti Varşova'da düzenlenecek NATO Liderler Zirvesi'ne katılacak. Rusya'nın son dönemde Doğu Avrupa'daki eylemlerinin ana gündem maddesi olacak olan zirvede Suriye meselesi, mülteci sorunu, başta DAEŞ olmak üzere uluslar arası terörizmle mücadele konuları ele alınacak. Zirve, ABD Başkanı Barack Obama'nın da katılacağı son NATO Zirvesi olacak. Polonya'nın başkenti Varşova'da düzenlenecek NATO Liderler Zirvesi, dünya liderlerini bir araya getirecek. Zirve, 1955 yılında kurulan ve soğuk savaş yıllarında yaklaşık 40 yıl boyunca İttifakın en büyük düşmanı olan askeri pakta adını veren şehirde gerçekleştirilecek. Zirveye, 28 üye ülkenin devlet ve hükümet başkanları ile dışişleri ve savunma bakanları, Avrupa Komisyonu, Avrupa Konseyi, Dünya Bankası temsilcileri de katılacak. Zirvede, Türkiye'yi Cumhurbaşkanı Erdoğan temsil edecek. Varşova'daki zirve, ABD Başkanı Barack Obama'nın katılacağı son NATO Zirvesi olacak.

ERDOĞAN'DAN 'DÜNYA MÜLTECİLER GÜNÜ' MESAJI!

DAEŞ'LE MÜCADELE DE GÖRÜŞÜLECEK

Mülteci krizi, siber güvenlik, enerji güvenliği, NATO'nun doğu sınırının güçlendirilmesi konularının ele alınacağı zirvenin en önemli gündem maddelerinden biri de Rusya'nın Doğu Avrupa'daki eylemleri olacak. Zirve de Suriye ve Irak sorunu, başta DAEŞ olmak üzere terörle mücadele konuları da masaya yatırılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da NATO Zirvesi'nde, bölgesel istikrarsızlığa ve mülteci sorununa yol açan Suriye sorunun çözümü için güvenli bölge ve uçuşa yasak bölge tezlerini yeniden gündeme getirmesi bekleniyor. Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütü PYD-YPG'nin varlığıyla ilgili Türkiye'nin hassasiyetinin Erdoğan'ın ikili görüşmelerde mevkidaşlarına iletmesi bekleniyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SÜRPRİZ KABUL!

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BAKANLAR KURULU ÜYELERİYLE İFTAR YAPTI

BİZE ULAŞIN