Hesabını soracağız

Başbakan Yıldırım, verilen kaynakların HDP’li belediyelerce terör örgütüne aktarılmasıyla ilgili, “En kısa sürede, devletin verdiği kaynakları millet için kullanmayan bu yöneticilerden hesabını soracağız” dedi

Hesabını soracağız
Başbakan Binali Yıldırım, dün TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

TERÖR BELASI:
Geleceğimizi olumsuza çevirmek isteyenler içeride ve dışarıda terör örgütlerini üzerimize salıyor. Ama şunu cümle alem gördü. Türkiye, terör belasından kurtulacak. Kalkışmaya çıktılar, hepsi dersini aldı. Vatandaşımız bunların çirkin yüzünü, acımasızca nasıl insanları öldürdüklerini, binaları yerle bir ettiklerini gördü. Artık vatandaşlarımız devletinin yanında.

HESABINI SORACAĞIZ:
Devletten parayı alacaksınız; yol yapmak, park yapmak, kanalizasyon, sosyal destekler yapmak için... Bu kaynakları hileyle, düzenbazlıkla terör örgütüne aktaracaksınız. Yemezler. En kısa sürede, devletin verdiği kaynakları millet için kullanmayan bu yerel yöneticilerden bunun hesabını soracağız. Burunlarından fitil fitil getireceğiz. Yağma yok. İnsanlar dişinden, tırnağından artıracak, vergi verecek, siz dağa lojistik destek yapacaksınız. Ondan sonra da demokrasi diyeceksiniz, yurt dışında kapı kapı dolaşıp Türkiye'yi şikayet edeceksiniz. Marifet, Yüksekova'ya havalimanı şantiyesini 99 kez yakmak, hizmetleri engellemek değil. Marifet; oradaki vatandaşın derdine derman olmaktır, önündeki engelleri kaldırmaktır. Önüne çukurlar, hendekler kazmak değildir.

OYLARI AVRUPALI VERMEYECEK:
Teröre müzahir parti Türkiye'yi bıraktı, kapı kapı Avrupa'da, Amerika'da, Rusya'da dolaşıyor; Türkiye'yi şikayet ediyor. Oyları Amerikalı vermeyecek, Avrupalı vermeyecek. Oyları sen Türkiye'den alacaksın. Oy aldığın vatandaşın önüne git de ona derdini anlat. Tanışık köyüne gidemedin, Sur'a giremedin. Niye? Yaptıklarının ne olduğunu oradaki vatandaş gördü.

GÜÇLÜ TÜRKİYE:
İHA'mızı, tankımızı, milli piyade tüfeğimizi, helikopterlerimizi yapıyoruz. Türkiye güçlendiği oranda ordumuz da güçleniyor, dostlarımıza güven veriyor, düşmanlarımıza korku salıyor. 2023 sürecinde kuyruğunda "Türk malı" yazan bölgesel uçağımızı da semalarımızda uçuracağız. 2018'in sonunda yerli kaynaklarla akıl ve alın teriyle yapılmış uydumuz da gökyüzünde olacak.

YOLLARIN KRALI OLMAZ, KURALI OLUR
Elazığ'da hemzemin geçitte 9 kişinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili konuşan Başbakan Binali Yıldırım, tatil öncesi vatandaşları trafik kurallarına uymaları yönünde uyardı. Yıldırım, "İnsanların hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Kendi hayatını düşünmesen bile taşıdığın, sorumluluğunu aldığın insanların hayatını düşünmek zorundasın. Önümüzde bayram var. Kaymak gibi yollar yaptık, memleketi birleştirdik; yolları böldük, hayatları, gönülleri birleştirdik. Siz siz olun kurallara uyun, çünkü yolların kralı olmaz yolların kuralı olur" dedi.

EFENDİLERİ NE DERSE ONU YAPIYORLAR
TBMM'deki grup toplantısının ardından Ağrı'ya giden Başbakan Yıldırım, kentte tamamlanan 18 tesisin toplu açılışını yaptı, vatandaşlarla iftarda buluştu. Yıldırım, yaptığı konuşmada Ağrı'ya doğalgaz müjdesi verirken, terör örgütü PKK ve destekçilerine de yüklendi: Türkiye'yi bölmeye çalışanlar, bizi birbirimizi düşürmeye çalışanlar, bunlar yerli değil, bunlar başkalarının, üst akıllarının akıllarıyla hareket ediyorlar. Bunlar efendileri ne derse onu yapıyorlar. Biz fidan dikiyoruz, onlar fidanları şehit ediyor. Biz yollar yapıyoruz, bu teröristler yolları kazıp patlayıcı yerleştiriyor. İşte farkımız bu. Türkiye kalkınıyor gelişiyor. Ağrı da bu kalkınmadan payını alıyor. Kente 9 milyarlık yatırım yapıldı. Tarım desteği 1 milyara ulaştı. Ağrı'nın havasını düzelteceğiz, doğalgaz getireceğiz.
BİZE ULAŞIN