'TÜRGEV'in çalışmalarını takdir ediyorum'

Semiha Yıldırım, 1996'dan bu yana genç kızların eğitimine değerli katkılar sunan TÜRGEV'in çalışmalarını, bir eğitimci olarak takdir ettiğini söyledi.

'TÜRGEV'in çalışmalarını takdir ediyorum'

Başbakan Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, çocukların okullarda aldığı bilgilerin Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) gibi sivil toplum kuruluşları veya vakıflar aracılığıyla edindikleri kültürel zenginliklerle kaynaştığını belirterek, "Böylece farklılıklarını zenginliğe ve gelecek adına yeni imkanlara dönüştüren bir nesil yetişiyor." dedi.

TÜRGEV'in Mevlanakapı Yurdunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın katılımıyla iftar ve mezuniyet programı düzenlendi.

Programda konuşan Semiha Yıldırım, 1996'dan bu yana genç kızların eğitimine değerli katkılar sunan TÜRGEV'in çalışmalarını, bir eğitimci olarak takdir ettiğini söyledi.

TÜRGEV'in sadece bir ilim, irfan ocağı olmadığını, 79 ülkeden gelen genç kızlara Türk misafirperverliğini en güzel şekilde gösteren güzide bir kurum olduğunu anlatan Yıldırım, şöyle devam etti:

"Bu yıl itibariyle öğrencilerinin yüzde 60'ına burs veren TÜRGEV'in milletimizin yardımseverliğini de çok güzel temsil ettiğine inanıyorum. 17 ilimizde 8 bin 161 öğrenciye TÜRGEV'in yaptığı hizmetlere huzurunuzda teşekkür ediyorum. Bir eğitimci olarak inanıyorum ki eğitim ilk nefeste başlar ancak son nefeste son bulur. İnşallah siz sevgili kızlarımız edindiğiniz zengin birikim ve sevgi dolu kalplerinizle çok başarılı olacaksınız. Mezuniyet sevincini yaşadığımız bu mutlu günde her birinizi yürekten tebrik ediyorum. Sizleri yetiştiren öğretmenlerinizi, anne ve babalarınızı, TÜRGEV Başkanı Arzu Akalın nezdinde tüm vakıf çalışanlarını kutluyorum. Özellikle kızlarımızın eğitimleri için sayısız projelerin hayata geçmesini sağlayan Emine Erdoğan Hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum."

"HER DURUMDA SÖYLEYECEK BİR SÖZÜ OLMALI KIZLARIMIZIN"

TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Akalın da sık sık gerçekleştirdikleri yurt ziyaretleri çerçevesince geçen hafta Siirt'teki yurtlarının iftar ve mezuniyetine katıldıklarını söyledi.

Türkiye'de ve dünyada birçok eğitim vakfının bulunduğunu ve bu kurumların kendilerine göre öncelikleri ve misyon edindiği hususlar bulunduğunu anlatan Akalın, şunları kaydetti:

"Her durumda, en zor koşulda eğmeden, bükmeden ve çekinmeden söyleyecek bir sözü olmalı kızlarımızın. Kendi medeniyet değerlerine sahip çıkıp, evrensel adalet dilini bırakmadan kızlar yetiştirmek hayalimiz. Güçlüden değil, doğrudan ayrılmadan hakkı ve haklıyı bırakmadan, uluslararası alanda temsil gücü olan gençlerimiz yetişsin istiyoruz. İçinde yaşadığımız şehrin, toplumun ve bütün dünyanın sorunlarına çözümler üretecek, sunulanı olduğu gibi kabullenmek yerine, sorgulayan, sahip olduğu bilgiyle yoğuran, dönüştüren ve yeni metotlar üreten bireyler olmalarını istiyoruz. Bugün yurtlarımızdan uğurladığımız 981 TÜRGEV mezunumuzun, tüm bu hayalleri hakikate taşıyacak güce, birikime ve kararlılığa sahip olduklarına dair inancım tamdır."

Program, Emine Erdoğan ile Semiha Yıldırım'a hediye verilmesinin ardından mezun olan öğrencilerle toplu fotoğraf çektirilmesiyle sona erdi.

BİZE ULAŞIN