Gazetecilik bahanesiyle teröre destek

Gazetecilik bahanesiyle teröre destek
Terör örgütü PKK ve siyasi uzantısı HDP'nin yayın organı olan Özgür Gündem gazetesine nöbetçi genel yayın yönetmenliği yapan Şebnem Fincancı, Ahmet Aziz Nesin ve Erol Önderoğlu'nun tutuklanmasının ardından birlikte hareket ettikleri kesimler özgür basın susturulamaz diye ayağa kalktı. Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar en ön safta yer alan isimlerden oldu. Özgür Gündem'in salı sabahı yapılan gündem toplantısına katılan Dündar, terörist başı Abdullah Öcalan'ın fotoğrafı önünde toplantı yaptı, gazetenin birinci sayfasından yayımlanan yazısında da özgür basının susturulduğunu iddia etti. Halbuki Özgür Gün-dem'de her gün terör örgütünü öven, PKK'nın sözde temsilcilerinin Türkiye'yi hedef alan açıklamalarının yer aldığı haberler yapılıyor. Terörle mücadele eden güvenlik güçleri ile ilgili karalama ve algı operasyonları yürütülürken, PKK'nın katliamları görmezden geliniyor. Tüm bunlara rağmen kamuoyu oluşturulmaya çalışılıyor. Bu kirli kampanyaya medya dünyasından da tepkiler geldi.

İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ İLE ALAKASI YOK
GAZETECİ-YAZAR AVNİ ÖZGÜREL: Nöbetçi genel yayın yönetmenliği diye bir şey olmaz. Tamamı ideolojik bir duruştur, ifade özgürlüğü ile gazetecilikle bir alakası yoktur.
GAZETECİ- YAZAR
CEM KÜÇÜK: Can Dündar'ın gazetecilik adı altında basın özgürlüğüne sığınarak yaptığı, PKK'ya meşruiyet kazandırmaktır. Dündar PKK'nın oyuncağı haline gelmiş ve açıktan suç işliyor.
GAZETECİ-YAZAR
FADİME ÖZKAN: Özgür Gündem'in PKK'nın yayın organı olduğu ve terör propagandası için çıktığı şüphe götürmez iken Can Dündar ve diğerlerinin oradaki gönüllü varlığı açıkça teröre destektir. Gereği hukuken yapılmalıdır.

Yunus Emre KAVAK - Dilan CANPOLAT
BİZE ULAŞIN