‘Varsın olmaz olsun vize muafiyetiniz’

‘Varsın olmaz olsun vize muafiyetiniz’
Başbakan Binali Yıldırım, Terörle Mücadele Kanunu'nda değişiklik isteyen AB'ye sert çıktı. Yıldırım, "Türkiye'nin bağımsızlığından, toprak bütünlüğünden daha önemli bir şey yoktur. Varsın olmaz olsun vize muafiyetleri" dedi. AK Parti'nin 22, 23, 24 ve 25'inci dönem milletvekilleriyle iftarda buluşan Yıldırım, şunları söyledi:
(Vize serbestisi) Tam karar beklerken AB'den bir ses geldi; 'Efendim Terörle Mücadele Kanunu'nu değiştirmeniz lazım.' Niye? Teröristlere çok sert muamele yapıyormuşuz? Yani yaşlıları, gençleri öldürenlere gül verelim. Akla ziyan bir teklif. Kusura bakmasınlar Türkiye'yi ne zannediyor bunlar? Vize muafiyeti verecekler diye ülkemizin bütünlüğünü tehlikeye atan, canlı bombalarla masum insanları infilak ettirenlere müsamaha mı göstereceğiz?
Türkiye'nin bağımsızlığından, toprak bütünlüğünden daha önemli bir şey yoktur. AB de dahildir buna. Varsın olmaz olsun vize muafiyetleri. Biz yıllarca bunun mücadelesini verdik. AB'nin dedikleri olsun diye değil, kendi insanımızın hayat kalitesini artırmak için yaptık. Ama Musa, Musa bu kadar da uzun boylu değil. Kusura bakmasınlar. Biz taahhütlerimizi yerine getiriyoruz, AB'nin de dürüst davranma zamanıdır.
Düşünebiliyor musunuz, Türkiye ne kadar büyük bir ülke. İngiltere'de referandum olacak, Almanya'da seçim olacak, konu Türkiye. Bu iyi bir şey de ölçüyü de kaçırıyorlar. Madem AB, bu kadar iyi bir şey de neden çıkmaya çalışıyorsunuz. Bir milletvekilinin hayatı bu uğurda gitti. Bizde olsa acaba neler derlerdi bunlar? Onun için kimse Türkiye'ye kimse nizam, intizam, istikamet vermeye kalkmasın.
BİZE ULAŞIN