Kavgadan katliama

AÜ Tıp Fakültesi’nin ecza deposunda çalışan Enver T. arkadaşları tarafından hırsızlıkla suçlandı. Enver T., 2’si kadın 4 personeli tabancasıyla öldürdü

Kavgadan katliama
ANKARA'DA ECZA DEPOSUNDA 4 KİŞİ CİNNET KURBANI OLDU
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin ecza deposunda çalışan Enver T., çalışma arkadaşları tarafından hırsızlıkla suçlanınca cinnet getirdi. Enver T., 2'si kadın 2'si erkek 4 personelin canına kıydı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi kampusunda personel arasında kavga çıktı. Kavganın büyümesi sonucu Enver T. (43), bulundurma ruhsatlı silahı ile çalışma arkadaşlarına ateş açtı. Meydana gelen silahlı kavgada Gürsu Ulaşan (53), İlknur Yüce (50) ve Özler Kiriş (34) olay yerinde hayatını kaybederken, Hikmet Türk (49) ağır yaralandı. Baş ve karın bölgesinden yaralanan Türk aynı hastanede tedaviye alındı. Türk, müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Şahısların Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin ecza deposunda çalışma arkadaşı olduğu anlaşıldı. Olayın faili Enver T. silahı ve mermi dolu 2 şarjörüyle yakalandı. Emniyete getirilen Enver T. buradaki ifadesinde, 'çalışma arkadaşlarının depoda eksik çıkan ilaçların sorumluluğunu kendisine yüklediklerini, arkadaşlarına konunun kendisiyle ilgili olmadığını defaatle anlatmaya çalıştığını fakat yine de kendisini suçladıklarını' belirtti.

GENİŞ ÇAPLI İNCELEME
Enver T., eksik ilaçların sorumlularının arkadaşları olduğunu, ilaç mümessilleri ile anlaşarak böyle bir iş yaptıklarını söyledi. Ankara Valiliği olayla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Saat 10.40'ta Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Fizik Tedavi Bölümü Eczanesi'nde meydana gelen olayda teknisyen olarak görev yapan Enver T., aynı yerde eczacı olarak çalışan Gürsu Ulaşan, İlknur Yüce ve Özler Kiriş'i vurarak öldürmüştür. Olayda Hikmet Türk isimli eczacı da hayati tehlike yaratacak şekilde ağır yaralanmıştır. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır. Olayın faili Enver T. silahı ile birlikte yakalanmıştır. Olayla ilgili geniş çaplı inceleme ve soruşturma adli makamlar ve polisçe yürütülmektedir."
BİZE ULAŞIN