Vatan sana canım feda

Mardin’in Ömerli ilçesinde bir sivilin şehit olduğu, 3’ü asker 16 kişinin yaralandığı bombalı saldırıya tepki gösteren halk dün yürüyüş yaptı. Vatandaşlar, “Bunlar insan olamaz. Terörü lanetliyoruz” dedi

Vatan sana canım feda
Mardin'in Ömerli ilçesinde Jandarma Komutanlığı'na önceki akşam iftar vaktinde teröristler tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda yoldan geçen TIR şoförü Halil İbrahim Sevimli (39) hayatını kaybetmiş, 3'ü asker olmak üzere 16 kişi yaralanmıştı. Jandarma binasının ön cephesinin zarar gördüğü patlamada çevredeki ev, iş yeri ve araçlar da zarar gördü. Saldırıda hasar gören İlçe Jandarma Komutanlığı binasına dün Türk bayrakları asıldı, etrafı beton bariyerlerle kapatıldı. İlçede dün saldırıya tepki gösteren aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu bir grup ellerinde Türk bayraklarıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne kadar tekbir getirerek ve "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK", "Vatan sana canım feda" sloganlarıyla yürüdü.Grup daha sonra Jandarma Komutanlığı'na yürüdü. Vatandaşların askerlere sarılıp üzüntülerini belirtmesi üzerine yaralı askerlerin yakınları gözyaşlarına hakim olamadı.

İNSAN OLAMAZLAR
Teröre tepki gösteren vatandaşlardan Zeki İpekşen, "Bu menfur saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyoruz. Bu ülkede herkesin kardeşçe yaşayabileceği toprağımız mevcut. Ama maalesef bunu bize zehir eden bir kitle var" dedi. Beşir Temiz ise "Bu şekilde kimse hakkına kavuşamaz. Kendi evmizde rahat bulamıyoruz. Bunu yapmaya kimsenin hakkı yok" dedi. Habip Sarıgül ise "Patlama sonrası hemen karakola koştuk yardım için. O sırada ayağımdan yaralandım. Bunu yapanlar Allah'tan bulsun, bunlar insan olamaz. Terörü lanetliyoruz" diye konuştu. Abdulhalim Şavlı ise "Huzurumuzu kaçırdılar. Bu olayın faillerini de destekçilerini de kınıyoruz" dedi.

'TERÖR BİZDEN BABAMI ALDI'
Ömerli ilçesindeki karakola düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybeden TIR şoförü Halil İbrahim Sevimli'nin cenazesi Şanlıurfa'da toprağa verildi. Ağabey Sinan Sevimli, kardeşinin ekmek parası için çalıştığını ancak teröristlerin buna mani olduğunu söyledi. Sevimli'nin arkasında bıraktığı üç çocuğundan Mehmet Sevimli (14) babasının ailesi için çalıştığını vurgulayarak, "Terör bizden babamı aldı. Babam teröristler yüzünden öldü, artık çocuklar ağlamasın"dedi. Olaydan önce hamile eşini arayan Sevimli'nin, işini bitirdiğini ve iftar için Mardin'e gideceğini söylediği belirtildi. Sevimli'nin cenazesi Harran Kapı Mezarlığı'nda toprağa verildi.
BİZE ULAŞIN