Cumhurbaşkanlığı'ndan ilk açıklama

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Putin'e bir mektup yazarak Rus askeri uçağının düşmesiyle ilgili derin üzüntü belirttiğini açıklamasının ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan konuyla ilgili açıklama geldi. Kalın, Erdoğan'ın Putin'e gönderdiği mektupta, Türkiye ile Rusya arasındaki geleneksel dostane ilişkilerin tekrar tesis edilmesi, bölgesel krizlerin çözümü için işbirliği ve terörle ortak mücadele edilmesi için çağrıda bulunduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanlığı'ndan ilk açıklama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Putin'e gönderdiği mektupta, Rus askeri uçağının düşmesiyle ilgili derin üzüntü duyduğunu belirterek, "Hayatını kaybeden Rus pilotun ailesine bir kez daha acılarını paylaştığımı belirtmek ve taziyelerimi sunmak istiyorum; kusura bakmasınlar diyorum" ifadelerini kullandığını söyledi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Putin'e gönderdiği mektupta, Türkiye ile Rusya arasındaki geleneksel dostane ilişkilerin tekrar tesis edilmesi, bölgesel krizlerin çözümü için işbirliği ve terörle ortak mücadele edilmesi için çağrıda bulunduğunu belirtti.

TÜRKİYE VE RUSYA İLİŞKİLERİN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN GEREKLİ ADIMLARIN ATILMASI HUSUSUNDA MUTABIK

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Türkiye ile Rusya'nın, ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla gerekli adımların atılması hususunda mutabık kaldığını kaydetti.

Hayatını kaybeden Rus pilotun ailesine bir kez daha acılarını paylaştığımı belirtmek ve taziyelerimi sunmak istiyorum; kusura bakmasınlar diyorum

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan ilk açıklama

KREMLİN: ERDOĞAN PUTİN'E ÜZÜNTÜLERİNİ BİLDİRDİ

ÇAVUŞOĞLU 1 TEMMUZ'DA RUSYA'YA GİDİYOR

BİZE ULAŞIN