Gazetecilik okulu mezunlarına sertifikalarını Kurtulmuş verdi

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Medya Okulu Sertifika programı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Gazetecilik okulu mezunlarına sertifikalarını Kurtulmuş verdi

Sertifika töreninin açılışında konuşan UMED Başkanı Aslan Değirmenci konuşmasında "Adaletin egemen olması için Yeniden Büyük Türkiye yolculuğunda biz de varız dedik. Daha adil bir medya için sorumluluk aldık. Medeniyet yolculuğunda, özgün model ve düşüncelerimizle, kısa sürede büyük mesafe kat ettik. Ayağa kalkan Anadolu'nun diz çökmemesi için verilen soylu mücadeleye her şartta destek olacağız. Biz hazırız! Ve elif gibi dim dik ayaktayız. Medyada etik değerlerin korunmasına yardımcı olacağız, medyanın temiz bilgi kanalına dönüşmesi için çaba sarf edeceğiz. Basın emekçilerinin özlük ve sosyal haklarını savunacağız, ifade özgürlüğünün gelişmesi için sahaya ineceğiz. Ayrıştırmayacağız, birleştireceğiz. Türkiye'yi eski alışkanlıklarıyla medya üzerinden zehirlemeye çalışanların karşısındayız. Bu oyunların tamamını bozacağız. Genç iletişimcilerimize yararlı ve pratiğe dayalı eğitimler verdik. Eğitimlerimizi, alanında uzman, medyada aktif olarak görev alan gazeteciler verdi. Eğitimlerde bize destek veren meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Ardından kürsüye çıkan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş konuşmasında şu açıklamalarda bulundu; "Türkiye'de güçlü bir medyanın gelişmesi önemlidir Bir medyanın başarılı olması, adilliği ve insana verdiği değerle ölçülebilir. Gazeteci adayı iseniz, Türkiye'nin sosyolojik yapısını çözmeli ve buna uygun hareket etmelisiniz. "

Medya okulu mezunlarına sertifikalarını Numan Kurtulmuş ve Ali Yalçın takdim etti. Ardından toplu fotoğraf çekildi.

BİZE ULAŞIN