Kremlin'den Türkiye açıklaması

Kremlin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yarın telefonda görüşeceklerini duyurdu.

Kremlin'den Türkiye açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uçak krizi nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e gönderdiği mektup sonrası iki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşmesi için yeni adımlar atılmaya devam ediyor.

Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yarın bir telefon görüşmesigerçekleştireceklerini söyledi.

Kremlin sözcüsü Peskov, Rusya'nın Türkiye ile ilişkilerinin bir kaç gün için düzeleceğini düşünmenin mümkün olmadığını de söyledi.

"PUTİN TEŞEKKÜR EDECEK"

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre ise, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yarın saat 12.00'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür telefonu edecek.

BAŞBAKAN YILDIRIM: SADECE ÜZÜNTÜLERİMİZİ BİLDİRDİK

Başbakan Binali Yıldırım Rusya'ya tazminat ödeneceği iddiasıyla ilgili konuştu. Yıldırım: (Rusya'ya tazminat ödeneceği iddiası) Hayır, hayır öyle bir şey yok. Sadece üzüntülerimizi bildirdik, acılarını paylaştık. Öldürülen pilotun sorumlusu addedilen kişi hakkında da gerekli hukuki çalışmalar sürdürülüyor."

10 SORUDA UÇAK KRİZİ SONRASI TÜRKİYE-RUSYA İLİŞKİLERİ

BİZE ULAŞIN