Hain saldırıda yaralanan 128 vatandaşın tedavisi sürüyor

Hain saldırıda yaralanan 128 vatandaşın tedavisi sürüyor

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Atatürk havalimanında dün akşam saatlerinde meydana gelen hain terör saldırısının ardından yaralanan 128 vatandaşın tedavisine devam edildiğini bildirdi. Bakan Akdağ, olayın meydana geldiği anda ambulansların olay yerine intikal etmesi ile ilgili olarak da açıklamalarda bulundu. Konuyla ilgili Bakan Akdağ, "İlk 3 dakikada birinci ambulans olay yerine intikal etmiştir" dedi

  • Gündem
  • Çarşamba 29.06.2016 16:33

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hastanelerde 128 kişinin olduğunu söyledi. Bakan Akdağ, Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen hain saldırının ardından yaralı vatandaşlarla ilgili açıklama yaptı.

YARALILAR İÇİNDE YABANCI UYRUKLU KİŞİLER DE VAR

Bakan Akdağ şöyle konuştu:

"250'ye yakın vatandaşın saldırıda yaralandığını biliyoruz. Bunların içinden şu anda hastanelerimizde yatan 128 kişi var. Bunların bir kısmı yaralı, bir kısmı hafif yaralı. Bir kısmı da bir şekilde etkilenmiş olan insanlar. Psikolojik olarak etkilenenler de var, aşırı sesten etkilenenler de var içlerinde. Bunların 41'i de yoğun bakımlarımızda yatıyor. Ama yoğun bakımda yatan hastaların tabii ki hepsinin hayati tehlikesi yok. Hayati tehlikesi olanlar da var. Yaralıların aileleri ilke görüştük. Burada büyük bir dayanışma örneği var. Yaralananlar içinde Suudi Arabistan, Afganistan, Özbekistan, Pakistan ve Ukrayna vatandaşları var. Hatta bir İsviçre vatandaşımız var. Olay meydana geldikten sonra ilk 3 dakikada birinci ambulans 10. dakikada 11 ambulans olay yerine intikal etti. 41 kişi yoğun bakımda yatıyor. Bugün dayanışma ve birlik olma günü. Teröre karşı dimdik ayakta durma günü. Hastanelerimizde 128 yaralı var. 41 vatandaşımız yoğun bakımda tedavi görüyor. Kan ihtiyacı ile ilgili olarak şunu söyleyeyim. Türk Kızılıy'ı çok başarılı bir şekilde vatandaşımızın ihtiyacı olan kanı topluyor. Böyle durumlarda hastanelerin önüne yığılmak hele hele Sosyal Medyaya çok büyük bir ihtiyaç varmış gibi paylaşımlarda bulunmak doğru değil. Vatandaşımız bu konuda Sağlık Bakanlığı ve Kızılay'ı ne söylediğine baksınlar."

Hain saldırıda yaralanan 128 vatandaşın tedavisi sürüyor

BİR GÜNLÜK MİLLİ YAS İLAN EDİLDİ

HAİN SALDIRI İLE İLGİLİ VALİLİKTEN AÇIKLAMA

TERÖR SALDIRISININ KODLARI

BİZE ULAŞIN