Kuyruklu mehdi yalanı dava dosyasında

FETÖ ana davası dosyasından: Örgüt, şirketleri ve sızdığı devlet kurumlarının logolarına Gülen’in mehdiliğini şifreleyen kuyruklu yıldızı yerleştirdi

Kuyruklu mehdi yalanı dava dosyasında
Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen FETÖ ana davasının dosyasına örgütün sapkın uygulamalarından birine ilişkin ek rapor eklendi. Rapora göre FETÖ geçmişte hakim olduğu devlet kurumları ile kendilerine bağlı kurum ve kuruluşlarla Türk lirası üzerine 'mehdiliği' simgeleyen kuyruklu yıldızı işledi.

KENDİNİ MEHDİ SANIYOR
Raporda, mehdinin çıkış alametleri hakkında, "O (mehdi) gelmeden önce, doğudan ışık veren bir kuyruklu yıldız görünecektir" denildiği bu yıldızın da Halley Kuyruklu Yıldızı olduğuna vurgu yapıldı. Müritleri tarafından mehdi olarak görülen Gülen'in, mehdiliği kendisine misyon edindiği vurgulanan raporda "Mesih'in müjdeleyicisi olarak gördükleri Halley Kuyruklu Yıldızı kurum logosu (amblem) yaptıkları aynı zamanda FETÖ/ PDY destekçisi bazı özel şirketlerin logolarında Halley Kuyruklu Yıldızı'na benzettikleri yapılan açık kaynak çalışmalardan değerlendirilmektedir" denildi.

İMA YOLUYLA AKTARIYOR
Raporda, FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen yayın organlarında farklı zaman dilimlerinde yayımlanan haber ve yazılarda mehdilik konusunun işlendiği belirtildi. Nur cemaatinin yazarlarından Metin Karabaşoğlu'nun röportajında, "Gülen'in kendisine özel bir misyon edindiğini, 'mehdi' olduğunun düşünüldüğü söylendiğinde ise kendisinin 'estağfurullah bu nereden çıktı?' diyerek tepki göstermiştir. Ancak devamında ise 'bazı şeyler vardır ama insanın ne hissettiği söylediklerinden davranışlarından satır aralarından okunur' sözlerini kullanmıştır" ifadelerine dikkat çekildi. Rapora giren bu röportajla ilgili, "Gülen böyle bir hissiyatı olduğunu gizli kapaklı olarak kendisi beyan etmemekte ancak çevresinde bulunan örgüt mensuplarınca söylenmesinin daha etkili olacağı değerlendirilmektedir" ifadelerine yer verildi. Yine Fasıldan Fasıla-1 kitabının 38. sayfasında yer alan kendisine yöneltilen soruya karşılık da mehdi olabileceği imalarında bulunduğuna değinildi. Gülen'in kitabında, 'Bazen birisi, yaptığı irşad ve hizmetlerle makam-ı mehdiyetin cüz'i bir hassasını temsil ederken, hüşyar (uyanık- zeki) fakat, hatasız ruhlar da bu şahsa mehdi derler" sözlerine de dikkat çekildi. Raporda, örgütün içine sızdığı bazı devlet kurumlarının logoları ile banknotlar üzerine de 'kuyruklu yıldız' benzeri işaretleri gizlice yerleştirdiği belirtildi.
BİZE ULAŞIN