SABAH’ı Kıbrıs baskısı üzerinden hedef aldılar

Sabah Gazetesi ve Sabah.com.tr Atatürk Hava Limanı’nda gerçekleştirilen alçak terör saldırısına geniş yer ayırdı. Sabah Gazetesi saldırıya “Barışa Kalleş Pusu” manşetiyle tam sayfa yer verirken, Sabah.com.tr içeriğini tamamen değiştirerek manşetlerinin önemli bir kısmını İstanbul’daki terör saldırısına ayırdı. Buna rağmen FETÖ, Doğan ve PKK medyasının sosyal medyadaki kalemşörleri Sabah’ın erken Kıbrıs baskısını kullanarak “SABAH terör saldırısını görmezden geldi” yalanını gün boyunca paylaştı. Oysa gazetelerin Kıbrıs baskısının tamamında İstanbul’daki terör saldırısından bahsedilmiyordu. Bu ise sosyal medya tetikçileri tarafından görmezden gelindi.

SABAH’ı Kıbrıs baskısı üzerinden hedef aldılar

Atatürk Havalimanı'nda dün gece yaşanan hain terör saldırısının ardından bazı medya kurumları iğrenç bir provokasyona imza attılar. Sabah gazetesini hedef alan provokatörler Kıbrıs baskısını Türkiye baskısı olarak gösterip "SABAH, saldırı haberini görmezden geldi" algısını oluşturmaya çalıştı.

KIBRIS BASKISI TERÖR SALDIRISINDAN ÖNCE UÇAĞA VERİLİYOR
Atatürk Havalimanı'ndaki alçak saldırının gerçekleştiği dakikalarda baskısı tamamlanan gazeteler İstanbul'dan 21:30 uçağıyla Kıbrıs'a zaten hareket etmişti. Sosyal medyada FETÖ/PKK ve marjinal sol örgütlerin hesaplarından oluşturmaya çalışılan yalanlarla örülü algı operasyonu yine başarısız oldu.

FETÖ VE PKK MEDYASININ "SABAH SALDIRIYI GÖRMEZDEN GELDİ" YALANI
Sabah Gazetesi ve Sabah.com.tr Atatürk Hava Limanı'nda gerçekleştirilen alçak terör saldırısına geniş yer ayırdı. Sabah Gazetesi saldırıya "Barışa Kalleş Pusu" manşetiyle tam sayfa yer verirken, Sabah.com.tr içeriğini tamamen değiştirerek manşetlerinin önemli bir kısmını İstanbul'daki terör saldırısına ayırdı.

HİÇBİR GAZETE KIBRIS BASKISINDA TERÖR SALDIRISANA YER VERMEDİ
Buna rağmen FETÖ, Doğan ve PKK medyasının sosyal medyadaki kalemşörleri Sabah'ın erken Kıbrıs baskısını kullanarak "SABAH terör saldırısını görmezden geldi" yalanını gün boyunca paylaştı. Oysa gazetelerin Kıbrıs baskısının tamamında İstanbul'daki terör saldırısından bahsedilmiyordu. Bu ise sosyal medya tetikçileri tarafından görmezden gelindi.

İşte Hürriyet, Posta ve Cumhuriyet'in Kıbrıs baskıları;İşte SABAH'ın Türkiye baskısı;

BİZE ULAŞIN