Adli Tıp önünde en acı bekleyiş

Adli Tıp önünde en acı bekleyiş

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında yasamını yitirenlerin yakınlarının dün Adli Tıp Kurumu Baskanlıgı önündeki çaresizce bekleyisi, yürek burkan görüntülere sahne oldu.

'BU ADALET Mİ?'
Aileler, saldırıda hayatını kaybeden sevdiklerinin cenazesini almak için gece boyu ve dün gündüz gözyası dökerek bekledi. THY personeli Gülsen Bahadır'ın annesi Fahriye Bahadır, "Kızıma nasıl kıydınız. Kızımdan parça almayın, saçlarına dokunmayın, onları bana bırakın" diye feryat etti. Ölenlerden Ferhat Akkaya'nın esi, kızı ve kardesleri de Adli Tıp önüne geldi. Ferhat Akkaya'nın yakınları, babasını yitiren gözüyaslı Aleyna'yı teselli etmeye çalıstı. Akkaya'nın akrabası Ferhat Kabakçı ise "Müslüman Müslüman'ı öldürür mü? Bu adalet mi? Allah belalarını versin" diyerek isyan etti. Otopsi çalısmaları tamamlanan cenazeler sabah saatlerinde ailelerine teslim edilmeye basladı.

BAYRAKLAR YARIYA İNDİ
Atatürk Havalimanı'nda yaşanan hain terör saldırısı sonrasında dün bir günlük milli yas ilan edildi. Büyükelçiliklerde, kamu binalarında, statlarda ve meydanlarda bayraklar dün bir günlüğüne yarıya indirildi.
BİZE ULAŞIN