Can Dündar A Haber'in sorusuna sinirlendi

Can Dündar A Haber'in sorusuna sinirlendi

Can Dündar savaş çığırtkanlığı yaptı. Terör örgütü PKK'ya yakınlığıyla bilinen CEFTUS adlı düşünce kuruluşunun, İngiltere Parlamentosu'nda düzenlediği Türkiye konulu toplantıya, konuşmacı olarak davet edilen Dündar, Türkiye'yi yerden yere vurdu. Dündar yaptığı konuşmada, HDP milletvekillerinin tutuklanması halinde savaş çıkacağını iddia etti...

  • Gündem
  • Perşembe 30.06.2016 17:48

MİT TIR'ları haberini yayınlayarak Türkiye'yi adeta bir ajan gibi dünyaya jurnalleyen Can Dündar yine sahnede.

Terör örgütü PKK'ya yakınlığıyla bilinen CEFTUS adlı düşünce kuruluşunun İngiltere Parlamentosu'nda düzenlediği toplantıya katılan Dündar, Cumhurbaşanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümeti hedef aldı.

Can Dündar PKK'ya destek veren HDP'li milletvekillerine sahip çıkılması için Avrupa'ya çağrı yaptı. Dokunulmazlıkları kaldırılan milletvekillerinin tutuklanmasının savaşı tetikleyeceğini söyleyen Dündar, Türkiye'yi adeta tehdit etti.

CAN DÜNDAR ABDULLAH ÖCALAN'IN FOTOĞRAFININ ÖNÜNDE TOPLANTI YAPTI

Ağır baskı altında olduklarını iddia eden Dündar, baskı altında olan bir gazetenin MİT TIR'ları haberini nasıl bu kadar rahat yapabildiğini ise açıklayamadı. Dündar adeta katılımcıların aklıyla alay etti.

Dündar, A Haber muhabirinin sorduğu "gazeteci ile ajan arasındaki fark nedir" sorusuna ise bir hayli sinirlendi.

Dündar konuşmasında, korkularının temelindeki şeyi de ifşa etti. Dündar'a göre Erdoğan karşıtları, işlerini kaybetmekten ve Müslümanların çoğalmasından korkuyor.

Toplantıya, Diyarbakır'da gözaltına alınan İskoç milletvekili Natalie Mcgarry'de katıldı.

BİZE ULAŞIN